WIOSENNA ODNOWA

oczar 1

Przedwiośnie i wczesna wiosna, to czas, kiedy warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i zrobić serię indywidualnie dobranych przez lekarza zabiegów, które pozwolą uzyskać efekt promiennej, odmłodzonej, przede wszystkim zdrowej skóry.

Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej możemy wykonywać przez cały rok ale duża część zabiegów wymaga specyficznych warunków do ich wykonania i są zalecane w określonych porach roku, kiedy nie ma dużego nasłonecznienia czy mrozu.

Warto poznać swoisty „kalendarz zabiegów estetycznych”, więc zaczynamy.

Marzec i kwiecień to okres sprzyjający złuszczaniu skóry. Jest to niezbędny i nie zastąpiony zabieg po okresie zimowym ale też bardzo niedoceniany, czasami nie tylko przez pacjentów.

Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych daje wszechstronny wachlarz możliwości. Możemy uzyskać efekt od lekkiego odświeżenia skóry po jej głęboką przebudowę porównywalną do naturalnego liftingu. Stanowią też podstawową albo uzupełniającą terapię w wielu schorzeniach skóry.

O tej porze roku wykonujemy nie tylko złuszczanie powierzchowne ale również docieramy do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej, czego nie robimy latem z uwagi na duże nasłonecznienie i zwiększone ryzyko przebarwień.

Wielu pacjentów rezygnuje z profesjonalnych zabiegów złuszczania z obawy o skutki uboczne, wyłączenie z czynności codziennych i zawodowych czy długi okres rekonwalescencji. Zupełnie niepotrzebnie. W ciągu ostatnich lat dokonała się swoista rewolucja w zakresie produkcji, stosowania, i bezpieczeństwa użycia substancji złuszczających.

Zmieniły się zalecania i procedury po zabiegowe . Stworzono produkty, które przyspieszają gojenie oraz regenerację skóry po zabiegu.

Lekarz jest w stanie dobrać odpowiedni zabieg złuszczania nie tylko do rodzaju skóry i problemu ale i do trybu Twojego życia i pracy.

Nie musisz już złuszczać się w sposób widoczny dla otoczenia.

Stosowanie w domu różnego rodzaju substancji z drobinkami ścierającymi nie ma nic wspólnego z profesjonalnym peelingiem, a w niektórych przypadkach i stanach chorobowych przynosi więcej szkody niż pożytku.

Jeżeli zauważyłeś u siebie poszerzone naczynka, punkty rubinowe, rumień to właśnie teraz powinieneś je leczyć. Zmiany te nie znikną samoistnie ani nie ustąpią po zastosowaniu tzw. „kremów na naczynka”.

To najlepszy czas ale i przysłowiowy „ostatni dzwonek” kiedy powinno się zacząć terapię antycellulitową i leczenie rozstępów oraz poddać się zabiegom modelującym sylwetkę.

Leczenie tych problemów wymaga całej serii zabiegów w pewnych odstępach czasu, a na efekty trzeba trochę poczekać.

Zanim zaczniemy z powodu słońca marszczyć silniej czoło i mrużyć oczy, warto również poddać się zabiegom leczenia zmarszczek toksyną botulinową.

Zabieg przyniesie nie tylko znakomity efekt wygładzenia zmarszczek ale również będzie działał profilaktycznie.

Osoby cierpiące z powodu nadpotliwości nie powinny również zwlekać z podaniem toksyny botulinowej. Kiedy zacznie robić się cieplej problem będzie szczególnie dotkliwy, a na efekty działania toksyny również trzeba poczekać.

Przedwiośnie to czas kiedy większość z nas zauważa zwiększone wypadanie włosów.

Warto oprócz odpowiedniej pielęgnacji w domu poddać się zabiegom mezoterapii, która nie tylko powstrzyma wypadanie włosów ale nawilży je, wzmocni, przyspieszy ich odrost.

Odpowiednio dobrany koktajl ograniczy również łupież, przetłuszczanie włosów i nada im piękny, zdrowy połysk.

ZAPRASZAMY !


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl