GABINET ULTRASONOGRAFICZNY (USG)

Lekarz medycyny

Tomasz Schreiber

Specjalista radiodiagnostyki

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Specjalista radiolog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Początkowo związany z Wielkopolskim Centrum Onkologii, a następnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) w Poznaniu.

Dr Tomasz Schreiber specjalizuje się w dziedzinie diagnostyki obrazowej piersi od 19 lat. Odbył liczne staże zagraniczne, w referencyjnych ośrodkach europejskich, zajmujących się profilaktyką raka piersi. Od dziesięciu lat jest członkiem EUSOBI (Europejskiego Towarzystwa Diagnostyki Obrazowej Piersi). Z jego ponad piętnastoletniego doświadczenia w tej dziedzinie, korzystają od wielu lat szkoleni przez niego lekarze, w dziedzinie USG piersi w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej i lekarze radiolodzy szkoleni w ramach warsztatów mammograficznych w Wielkopolskiej Szkole Senologii. Jako wykładowca szczególny nacisk kładzie na szkolenie i umiejętności praktyczne lekarzy. Rocznie ocenia ok. 25 tysięcy mammografii i wykonuje 5 tysięcy badań USG piersi! Jest ekspertem w tej dziedzinie. Pełni rolę arbitra w skryningu mammograficznym prowadzonym w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN). Jest mianowanym audytorem klinicznym w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Mimo tak dużego i wieloletniego doświadczenia przez cały okres podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach z dziedziny diagnostyki piersi w kraju i zagranicą.

 

Gabinet USG (ultrasonografii) wykonuje badania:

 • jamy brzusznej: wątroby, śledziony, nerek, trzustki, naczyń jamy brzusznej, pęcherza moczowego i prostaty
 • tarczycy
 • narządów szyi: ślinianek, węzłów chłonnych, tarczycy
 • węzłów chłonnych
 • jąder
 • ocenę nerwów kończyny górnej (pośrodkowego i łokciowego)
 • piersi
 • ocena grubości tkanki tłuszczowej przed zabiegami intralipoterapii ( lipolizy iniekcyjnej)- NOWOŚĆ

W dziedzinie diagnostyki piersi oferujemy:

 • badania USG piersi
 • ocenę dostarczonych mammografii
 • konsultację dostarczonej dokumentacji USG, mammografii, biopsji, tomografii NMR piersi, powtórne badanie USG piersi po tomografii NMR piersi( second look).

Wszystkie badania obrazowe piersi i konsultacje opisane są w międzynarodowej skali BI RADS, służącej klasyfikacji zmian w badaniach obrazowych piersi.

Gabinet umożliwia konsultację lekarza, posiadającego duże doświadczenie w dziedzinie senologii (nauki o zagadnieniach związanych z piersią): między innymi leczenie zespołów bólowych piersi, wycieku z brodawek, ocena guzków i zgrubień w piersi itd).

 

 eizo-001

Z przyjemnością informujemy, że  od początku 2014 roku, Gabinet dysponuje nowoczesnym sprzętem do oceny mammografii cyfrowej, tzw stacją diagnostyczną dedykowaną mammografii. Gabinet dysponuje stacją, działającą w oparciu o monitory firmy EIZO i specjalistyczne oprogramowanie, służące do oceny mammografii firmy Three Palm Software (www.alstor.pl/three-palm-software/ ). Stacja umożliwia lekarzowi radiologowi ocenę mammografii w diagnostycznym standardzie DICOM, obowiązującym na całym świecie. Daje to możliwość oceny mammografii wykonanych w technologii cyfrowej dostarczonych na nośnikach elektronicznych np. płytach CD.

Badanie mammograficzne ocenia i interpretuje doświadczony lekarz radiolog.
Lekarz zawsze omawia wynik badania oraz generuje jego opis, który otrzymuje pacjent.
Konsultacja może być połączona z badaniem USG piersi.

Jeżeli posiadasz badanie na nośniku cyfrowym i chcesz je opisać lub skonsultować zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku.
Więcej informacji pod naszym numerem telefonu telefonu 61 639 50 75.

Zapraszamy do skorzystania z oferty !

 

 

 

 

 


REJESTRACJA

31 MARCA - 14 KWIETNIA
ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI GABINETÓW.

PONIEDZIAŁEK- 10:00-18:00
WTOREK- 10:00-18:00
ŚRODA- 10:00-18:00
CZWARTEK- 10:00-18:00
PIĄTEK- 10:00-18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl

OFERTY PROMOCYJNE

- PAKIETY ZABIEGOWE

- TWOJE URODZINY W MEDICEST - ODBIERZ ZNIŻKĘ NA ZABIEG!

- ZAPROŚ ZNAJOMEGO I ODBIERZ 100 ZŁ ZNIŻKI!

- 10 % RABATU NA ZABIEGI DLA FACEBOOKOWICZÓW!

SZCZEGÓŁY W AKTUALNOŚCIACH.
ZAPRASZAMY!

NOWE ZABIEGI i PREPARATY

- REVITAFILL XTRA

- PEELINGI FENOLOWE

- PRX-T LADY

- PEELINGI MANDEL

- PEEL2GLOW

- PROFHILO

- REVERSE PEEL

- V CARBON SYSTEM

Szczegóły w zakładce ZABIEGI I AKTUALNOŚCI!

ZAPRASZAMY!

FACEBOOK