GABINET ULTRASONOGRAFICZNY (USG)

Lekarz medycyny

Tomasz Schreiber

Specjalista radiodiagnostyki

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Specjalista radiolog z trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Początkowo związany z Wielkopolskim Centrum Onkologii, a następnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) w Poznaniu, Luxmed Diagnostyka w Gdyni i Largo w Poznaniu. Ponadto współpracuje z wieloma ośrodkami na terenie województwa Wielkopolskiego prowadzącymi Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (mammografia skryningowa), jak i ośrodkami oferującymi mammografię diagnostyczną.
Dr Tomasz Schreiber specjalizuje się w dziedzinie diagnostyki obrazowej piersi od ponad dwudziestu lat. Odbył liczne staże zagraniczne, w referencyjnych ośrodkach europejskich, zajmujących się profilaktyką raka piersi. Od 1998 roku jest członkiem EUSOBI (Europejskiego Towarzystwa Diagnostyki Obrazowej Piersi).

Wiele lat prowadził autorskie szkolenia w dziedzinie badania USG piersi. Jest współtwórcą autorskiego programu szkoleniowego w dziedzinie mammografii skryningowej.

Od wielu lat rocznie ocenia ponad 25 tysięcy mammografii i wykonuje 5 tysięcy badań USG piersi. Jest ekspertem w tej dziedzinie. W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi był arbitrem w systemie podwójnego odczytu i audytorem w programie.

Mimo tak dużego i wieloletniego doświadczenia przez cały okres podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach z dziedziny diagnostyki piersi w kraju i zagranicą.

Gabinet USG (ultrasonografii) wykonuje badania:

 • jamy brzusznej: wątroby, śledziony, nerek, trzustki, naczyń jamy brzusznej, pęcherza moczowego i prostaty; badanie stosowane jako podstawowe badanie w wyjaśnianiu przyczyn dolegliwości bólowych i wielu innych objawów w obrębie jamy brzusznej
 • tarczycy; badanie umożliwia ocenę wielkości narządu i ewentualnych zmian w obrębie miąższu
 • narządów szyi; ślinianek, węzłów chłonnych, tarczycy: badanie umożliwia ocenę zgrubień w obrębie narządów szyi i przyczyn dolegliwości bólowych
 • węzłów chłonnych; badanie umożliwia ocenę morfologiczną poszczególnych grup węzłów chłonnych i monitorowanie ich stanu
 • jąder; badanie obejmuje ocenę narządów moszny z oceną wielkości i budowy jąder, najądrzy i ilości płynu pomiędzy osłonkami jąder
 • piersi; badanie obejmuje ocenę miąższu piersi i wypustki pachowej, przewodów mlekowych,   i zgrubień w piersiach. Procedura wykonywana jest u kobiet ,mężczyzn, dzieci i kobiet po plastyce i korekcji piersi
 • ocena grubości tkanki tłuszczowej przed zabiegami intralipoterapii (lipolizy iniekcyjnej)
 • ocena tkanek położonych powierzchownie; ocena zgrubień i nieprawidłowości w różnych okolicach ciała zwłaszcza w obrębie tkanek miękkich

W dziedzinie diagnostyki piersi oferujemy:

 • badania USG piersi
 • ocenę dostarczonych mammografii analogowych, jak i cyfrowych
 • konsultację dostarczonej dokumentacji USG, mammografii, biopsji, tomografii NMR piersi, powtórne badanie USG piersi po tomografii NMR piersi( second look).

Wszystkie badania obrazowe piersi i konsultacje opisane są w międzynarodowej skali BI RADS, służącej klasyfikacji zmian w badaniach obrazowych piersi.

Gabinet Konsultacyjny Chorób Piersi umożliwia konsultację lekarza, posiadającego duże doświadczenie w dziedzinie senologii (nauki o zagadnieniach związanych z piersią): między innymi leczenie zespołów bólowych piersi, wycieku z brodawek, ocena guzków i zgrubień w piersiach. Ideą funkcjonowania gabinetu konsultacyjnego chorób piersi jest udostępnienie kompleksowej konsultacji i opieki medycznej w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów w obrębie piersi zarówno u kobiet jak i mężczyzn oraz dzieci. Ma również umożliwić kompleksową ocenę piersi po plastyce chirurgicznej, oraz korekcji piersi chirurgicznej i przy użyciu preparatów podawanych w okolice piersi.  

eizo-001Z przyjemnością informujemy, że  od początku 2014 roku, Gabinet dysponuje nowoczesnym sprzętem do oceny mammografii cyfrowej, tzw stacją diagnostyczną dedykowaną mammografii. Gabinet dysponuje stacją, działającą w oparciu o monitory firmy EIZO i specjalistyczne oprogramowanie, służące do oceny mammografii firmy Three Palm Software (www.alstor.pl/three-palm-software/ ). Stacja umożliwia lekarzowi radiologowi ocenę mammografii w diagnostycznym standardzie DICOM, obowiązującym na całym świecie. Daje to możliwość oceny mammografii wykonanych w technologii cyfrowej dostarczonych na nośnikach elektronicznych np. płytach CD.

Badanie mammograficzne ocenia i interpretuje doświadczony lekarz radiolog.
Lekarz zawsze omawia wynik badania oraz generuje jego opis, który otrzymuje pacjent.
Konsultacja może być połączona z badaniem USG piersi.

Jeżeli posiadasz badanie na nośniku cyfrowym i chcesz je opisać lub skonsultować zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku.
Więcej informacji pod naszym numerem telefonu telefonu 61 639 50 75.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

 

 

 

 

 


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl