MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWIA I PRACOWNIKÓW OCHRONY ZDROWIA

różeDzisiaj międzynarodowy dzień zdrowia i święto pracowników ochrony zdrowia.

W tym roku to święto ma szczególny charakter.

Popularne slogany, że zdrowie jest najważniejsze, nabiera szczególnego, nowego znaczenia.

Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy ochrony zdrowia walczą z pandemią. Pomimo ogólnego bałaganu, nieprzygotowania do epidemii, braku ochrony, sprzętu, braku tak naprawdę wszystkiego. Pomimo zmęczenia, strachu, nie poddają się.

Dzisiaj, bijemy dla nich brawo, podziwiamy, okazujemy szacunek.

To jednak jest sytuacja nadzwyczajna, a jak wygląda codzienność pracowników ochrony zdrowia, jak zachowują się pacjenci?

Zmęczenie, przepracowanie, frustracja, wypalenie zawodowe, walka ze wszystkim i o wszystko. Braki sprzętu, wyposażenia, ochrony to codzienność, nie tylko w dobie koronawirusa. Biurokracja,” papierologia”, kontrole, kary, brak ochrony prawnej. Brak godnego zabezpieczenia finansowego. Brak czasu i środków na kształcenie.

Pracownicy ochrony zdrowia bardzo często spotykają się z zapomnieniem i lekceważeniem ze strony Państwa, rządu, pacjentów. To Oni są oskarżani i spotykają się z agresją o kolejki, braki leków, sprzętu, limity.

Nasi drodzy pacjenci jakże często spóźniają się, nie przychodzą, ani nie odwołują umówionych wizyt. Nie słuchają, nie stosują się do zaleceń, ukrywają fakty, a potem oskarżają medyków o wszystkie niepowodzenia.

Może, ten czas jest również po to, żeby inaczej spojrzeć na pracowników ochrony zdrowia i zweryfikować swoją postawę i zachowanie?

Może wreszcie dojdzie do zmian w organizacji ochrony zdrowia i doczekamy jej reformy. Czego nam wszystkim życzymy.

W tym szczególnym dniu, wszystkich chorym życzymy powrotu do zdrowia.

Naszym koleżankom i kolegom, wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, a szczególnie tym, którzy dzisiaj bezpośrednio walczą z epidemią koronawirusa, wyrazy szacunku i podziwu.

Wam drodzy pacjenci życzymy, żeby Wasza pamięć o medykach, szacunek do nich, ich pracy, wiedzy, wdzięczność i chęć współpracy,  nie zniknęła wraz z koronowirusem.

Pomóż dzisiaj pracownikom ochrony zdrowia i zostań w domu, a jeżeli musisz skorzystać z pomocy, prosimy zachowajcie cierpliwość, a przede wszystkim mówcie prawdę.

Dużo zdrowia!

ŚWIĘTA W CIENIU KORONAWIRUSA

easter-2193444_960_720Drodzy przyjaciele,

przed nami, jakże ważny dla wielu z nas, Wielki Tydzień. Czas zadumy, refleksji i przygotowań do radości świąt Wielkanocy. Jakże inny w tym roku, bo w cieniu epidemii koronawirusa. Wielu z nas obawia się tego tygodnia, tych świąt i nie umie ich sobie wyobrazić. Bez święcenia palm, święconki, odwiedzin rodziny i znajomych ? Tak, ten czas, te święta, będą inne ale to nie znaczy, że gorsze.

Jesteśmy zniechęceni, zmęczeni ograniczeniami, tęsknimy za normalnym życiem, więc na przekór wszystkiemu przygotujmy się do tych świąt jak umiemy najlepiej i spędźmy je w gronie domowników.

Świat zwolnił, mamy więcej czasu na zadumę i refleksję ale też na malowanie pisanek,  ozdabianie mazurków i przygotowanie dekoracji.

Kiedy mieliśmy tyle czasu na zadbanie o siebie, nałożenie maseczki, zrobienie peelingu?

Domowymi sposobami też możemy to zrobić.

Jak przeżyjemy ten Tydzień i czy to będą wyjątkowe święta, zależy tylko od nas.

Trzymamy kciuki, żeby wbrew tej całej sytuacji, okazało się że był to wyjątkowy czas i niezapomniane święta. Żeby okazało się, że jak nigdy wcześniej przygotowaliśmy się do nich i towarzyszyły im wyjątkowe emocje, oczywiście te pozywane.

Wasz dom nigdy nie był piękniej udekorowany, a Wy jak nigdy będziecie świetnie wyglądać, wyspani, wypoczęci i zadbani.

Tymczasem zachęcamy zostań w domu. Zachęcamy również do mailowego kontaktu z nami.

Powodzenia w przygotowaniach i uważajcie na siebie.

 

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !

Drodzy Pacjenci,

mamy nadzieję, że wszystko u Państwa w porządku i staracie się mimo trudnej rzeczywistości, jak najlepiej i najprzyjemniej spędzać czas.Pomimo ograniczenia pracy Gabinetów zachęcamy bądźcie z nami online ! Zachowajmy kontakt ! Może w ten sposób będziemy mogli Wam pomóc, jeżeli będziecie tego potrzebować.

Uważajcie na siebie i zachęcamy- zostań w domu!

 

fiołek fc

 

 

A ogrodzie kwitną fiołki, a w kuchni pachną świeżo upieczone ciasteczka cytrynowe. Damy radę!

ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI GABINETÓW

stop

Drodzy Pacjenci,

w trosce o wzajemne bezpieczeństwo i zgodnie z zaleceniami Naczelnej Izby Lekarskiej odnoszącej się do obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce, podjęliśmy trudną dla nas decyzję o przedłużeniu okresu ograniczenia funkcjonowania naszych gabinetów w okresie od 31 marca do 14 kwietnia 2020 roku.

Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Ponad wszystko stawiamy na Wasze i nasze bezpieczeństwo.

Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku, gdzie będziemy na bieżąco informować o sytuacji, rozmawiać z Wami, utrzymywać z Wami kontakt.

Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się uspokoi i  będziemy mogli z się Wami spotkać jak najszybciej.

Życzymy Państwu zdrowia i wytrwałości.

WYKORZYSTAJ CZAS

koniczynaDzień dobry,

przed nami  kolejny tydzień kwarantanny związany z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Nakazy, zakazy, niepewność co przyniesie następny tydzień. Strach o zdrowie swoje i  najbliższych. Brak odpowiedzi ,kiedy to się skończy i co dalej. Nigdy nie mieliśmy do czynienia z sytuacją jaka nas spotkała. Nic dziwnego, że rodzi to frustrację i wielu z nas nie potrafi sobie poradzić z tą rzeczywistością.

Może jednak nic nie dzieje się bez przyczyny i panująca teraźniejszość zmusi nas wszystkich do refleksji nad nami samymi, naszym życiem i nad tym co nas otacza ?

Mimo, że zostaliśmy niejako do tego zmuszeni, to jest to czas żeby zwolnić tempo życia. Odpocząć, nacieszyć się obecnością bliskich, porozmawiać, usiąść wspólnie do stołu. Mamy niepowtarzalną okazję, by po prostu być razem, by zauważyć coś więcej niż codzienną gonitwę.

Wierzymy, że sytuacja niebawem zacznie wracać do normy, a my odrobimy lekcję i wyciągniemy z niej wnioski.

Tymczasem, wykorzystajmy ten czas  najlepiej jak potrafimy. Skupmy się na sobie, na swoich bliskich. Nie narzekajmy, że nie wiemy co mamy ze sobą zrobić i że wszystko jest nie tak.

Apelujemy również zostańcie w domu. Wirus sam się nie rozprzestrzenia, to ludzie go rozprzestrzeniają.

                                  Uważajcie na siebie! Dużo zdrowia!

                                  Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.

CHROŃ SIEBIE I INNYCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#zostańWdomu

liz-sanchez-vegas-VsBDoqP9NMc-unsplash1

Każdy z nas ma  wpływ  na dalszy rozwój i rozprzestrzenianie się pandemii wywołanej  koronawirusem. Każdy z nas ma wpływ na zdrowie i życie swoje, swoich bliskich oraz ludzi w swoim otoczeniu.

Mimo, że wiosna już czeka  na nas za rogiem, macha i zachęca do aktywności, to pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze. Unikajmy dużych skupisk ludzi, stosujmy się do zaleceń i zostańmy w domu!

W ten szczególny czas dbajmy o siebie i o bliskich, nie bagatelizujmy problemu!  To od nas zależy jak szybko wszystko wróci do normy.

OGRANICZENIE DZIAŁANIA GABINETÓW

coronavirus-4914026_1920 (1)

Szanowni Pacjenci,

w związku ze stanem epidemii, ogłoszonym na terenie kraju, ograniczamy przyjęcia w naszych Gabinetach. Badania USG obecnie wykonywane są tylko w sytuacjach pilnych.
Nasza rejestracja działa bez zmian, jednakże przyjmujemy zapisy na wizyty i badania, które odbędą się w terminach od 1 kwietnia, pod zwiększonym nadzorem epidemiologicznym.
Dbajcie o siebie!

CHROŃ SIEBIE I INNYCH!

virus-

 

Szanowni Pacjenci,

w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO ) i wprowadzeniem stanu epidemiologicznego na terenie Polski w związku z rozpowszechnianiem się choroby  CoViD 19 wywołanej przez wirus SARS – CoV2, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo zwracamy się do wszystkich naszych drogich pacjentów z uprzejmą prośbą:

      • Pacjenci z jakimikolwiek objawami złego samopoczucia, infekcji (katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni, duszność) proszeni są o telefoniczne odwołanie i przełożenie terminu wizyty, badania, zabiegu –  do czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia;
 • Pacjenci, którzy w ciągu ostatnich 14 dni wrócili z zagranicy, podróżują po kraju do miejsc objętych kwarantanną lub mogli mieć kontakt z osobą zakażoną, pozostającą w kwarantannie – również proszeni są o telefoniczne odwołanie i przełożenie  terminu wizyty badania, zabiegu;
 • prosimy, jeżeli to możliwe, o ograniczenie przychodzenia z osobami towarzyszącymi, w tym również z dziećmi;
 • prosimy o nieprzychodzenie z napojami, jedzeniem, walizkami, plecakami i ograniczenie wszelkich rzeczy wnoszonych do placówki;
 • prosimy o zastosowanie się do innych poleceń personelu, w tym również prośby  o umycie i dezynfekcję rąk po wejściu do placówki – dotyczy to również osób towarzyszących;
 • nasze gabinety pracują normalnie, ale dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zwiększyliśmy nadzór epidemiologiczny i wprowadziliśmy nowe procedury w naszych gabinetach oraz nowe zasady przyjęć, żeby uniemożliwić kontakt pacjenta z pacjentem.

Będziemy na bieżąco informować o zmianach w tym zakresie.

Zachowajmy ostrożność i spokój,  ale i zdrowy rozsądek. Słuchajmy poleceń, nie narażajmy siebie i innych na niebezpieczeństwo zarażenia.

Zadbajcie o siebie i swoich bliskich. Jeśli czujecie się źle, jesteście przemęczeni, pozostańcie w domu, odpocznijcie, a jeśli dzieje się coś niepokojącego od razu skontaktujcie się telefonicznie z lekarzem pierwszego kontaktu, SANEPIDEM lub udajcie się na oddział zakaźny.

 Życzymy Wam i sobie dużo zdrowia i spokoju!

JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU KORONAWIRUSEM?

SKONSULTUJ SIĘ! JAKĄ ROLĘ PRZED ZABIEGIEM ODGRYWA KONSULTACJA?

 

Photogenica-PHX155276730Wszystkie zabiegi z medycyny estetycznej muszą być poprzedzone konsultacją, dzięki której poznajemy  Ciebie, Twoją skórę i Twój problem. Porozmawiamy o możliwościach zabiegowych i  Twoich oczekiwaniach. Skorygujemy błędy w pielęgnacji skóry,  dobierzemy najlepsze rozwiązanie, a przede wszystkim bezpieczne.

To również czas na zadawanie pytań, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i czas na pojęcie świadomej decyzji na zabieg.

REVITAFILL Xtra- WYPEŁNIACZ NA WAGĘ ZŁOTA

revitafill

 

Zapraszamy do zapoznania się z innowacyjnym zabiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym połączonego z mezoterapię w jednym produkcie.

W czasie jednej wizyty uzyskujesz efekt likwidacji zmarszczek, nawilżenia oraz regeneracji skóry.

Więcej informacji na naszej stronie w zakładce ZABIEGI oraz numerami  telefonu 61 639 50 75 lub +48 784 674 835.

Polecamy i zapraszamy!

ELIKSIR MŁODOŚCI – PEELING FENOLOWY

phen very light

Peeling fenolowy jest wyjątkowo skuteczną metodą walki ze starzeniem się i  bliznami.

Peeling fenolowy gwarantuje doskonałe, długotrwałe efekty utrzymujące się kilka lat po zabiegu, spektakularne odmłodzenie, usunięcie głębokich zmarszczek i powstanie „trójwymiarowego efektu podciągania skóry”, przez co zapewnia wysoki stopień zadowolenia  pacjenta.

Więcej informacji w zakładce ZABIEGI.

PRX-T Lady – KOBIECA REWOLUCJA

prx lady - pani

 

 

PRX-T Lady to rewolucja w bezigłowej rewitalizacji okolic intymnych.

Nowoczesna, bezinwazyjna ginekologia estetyczna dla każdego i w każdym wieku.

Więcej informacji w zakładce ZABIEGI.

PEEL2GLOW

PEEL2GLOW

 

Innowacja w pielęgnacji twojej skóry. Efekt glow w kilka minut, łatwa aplikacja, dla wszystkich rodzajów skóry, bez względu na wiek. Luksusowy efekt – domowa pielęgnacja pod opieką Twojego lekarza.

Więcej informacji w zakładce PIELĘGNACJA DOMOWA.

PEELINGI MANDEL

peelingi-chemicznemandel-zdjęcie-nr-1

 

Linia peelingów Mandel oparta jest na kwasie migdałowym, o silnym działaniu rewitalizującym, bakteriostatycznym i rozjaśniającym. Kwas migdałowy jest doskonały na każdą porę roku bez ograniczenia fototypu skóry.

Kwas migdałowy może działać synergistycznie z innymi bardziej agresywnymi kwasami, nie zmieniając ich działania przy jednoczesnym łagodzeniu objawów niepożądanych.

Więcej informacji w zakładce ZABIEGI.

TCA Touch pHformula – gdy zwykły peeling to za mało

tcaZabieg TCA to skuteczna metoda walki z oznakami starzenia, trądzikiem oraz  przebarwieniami. Kompleks pH-DVC zwiększa penetrację substancji aktywnych, jednocześnie zmniejszając wrażliwość receptorów czuciowych, bez negatywnych skutków ubocznych towarzyszących konwencjonalnym peelingom.

Specjalnie stworzony zestaw kosmetyków do pielęgnacji domowej umożliwia szybkie gojenie, podtrzymanie i wydłużenie terapii wykonanej w gabinecie.

Więcej informacji w zakładce ZABIEGI.

XXII ŚWIATOWY KONGRES MEDYCYNY ESTETYCZNEJ I ANTY-AGING

KONGRESW dniach 26-29 września w Warszawie odbył się Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Patronuje mu i powołuje je Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej, organizacja mająca swoją siedzibę w Paryżu i zrzeszająca krajowe towarzystwa medycyny estetycznej. Po raz pierwszy w historii organizacja tego wydarzenia została powierzona Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Nie mogło nas tam zabraknąć. Ponad 120 wykładowców z całego świata prowadziło  liczne wykłady, sesje naukowe, warsztaty.

Uczyliśmy się dla Was. Dla Waszego bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegów. By móc Wam zaproponować sprawdzone metody leczenia, zarejestrowane preparaty. By móc sprostać najnowszym trendom i osiągnięciom światowym w postępowaniu przeciwstarzeniowym oraz zapobiegać możliwym powikłaniom po zabiegach.

REVERSE PEEL

0_0_productGfx_4ef50d7453ed9c54cc4e2ad69c1f1e31

 

Reverse Peel to najnowszy patent w leczeniu przebarwień skóry. Jest to progresywny i nieinwazyjny zabieg redukujący melasmę i skórno-naskórkowe przebarwienia.

Działa w głębokich warstwach skóry bez wywoływania stanu zapalnego.

Więcej informacji w zakładce ZABIEGI.

PROFHILO- HYBRYDOWA MOLEKUŁA MŁODOŚCI

slide0001_image002

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE ZABIEGI

REJESTRACJA

31 MARCA - 14 KWIETNIA
ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI GABINETÓW.

PONIEDZIAŁEK- 10:00-18:00
WTOREK- 10:00-18:00
ŚRODA- 10:00-18:00
CZWARTEK- 10:00-18:00
PIĄTEK- 10:00-18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl

OFERTY PROMOCYJNE

- PAKIETY ZABIEGOWE

- TWOJE URODZINY W MEDICEST - ODBIERZ ZNIŻKĘ NA ZABIEG!

- ZAPROŚ ZNAJOMEGO I ODBIERZ 100 ZŁ ZNIŻKI!

- 10 % RABATU NA ZABIEGI DLA FACEBOOKOWICZÓW!

SZCZEGÓŁY W AKTUALNOŚCIACH.
ZAPRASZAMY!

NOWE ZABIEGI i PREPARATY

- REVITAFILL XTRA

- PEELINGI FENOLOWE

- PRX-T LADY

- PEELINGI MANDEL

- PEEL2GLOW

- PROFHILO

- REVERSE PEEL

- V CARBON SYSTEM

Szczegóły w zakładce ZABIEGI I AKTUALNOŚCI!

ZAPRASZAMY!

FACEBOOK