GABINET KONSULTACYJNY CHORÓB PIERSI

Lekarz medycyny

Tomasz Schreiber

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Specjalista radiolog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Początkowo związany z Wielkopolskim Centrum Onkologii, a następnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) w Poznaniu.

Dr Tomasz Schreiber specjalizuje się w dziedzinie diagnostyki obrazowej piersi od 17 lat. Odbył liczne staże zagraniczne, w referencyjnych ośrodkach europejskich, zajmujących się profilaktyką raka piersi. Od dziesięciu lat jest członkiem EUSOBI (Europejskiego Towarzystwa Diagnostyki Obrazowej Piersi). Z jego ponad piętnastoletniego doświadczenia w tej dziedzinie, korzystają od wielu lat szkoleni przez niego lekarze, w dziedzinie USG piersi w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej i lekarze radiolodzy szkoleni w ramach warsztatów mammograficznych w Wielkopolskiej Szkole Senologii. Jako wykładowca szczególny nacisk kładzie na szkolenie i umiejętności praktyczne lekarzy. Rocznie ocenia ok. 25 tysięcy mammografii i wykonuje 5 tysięcy badań USG piersi! Jest ekspertem w tej dziedzinie. Pełni rolę arbitra w skryningu mammograficznym prowadzonym w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN). Jest mianowanym audytorem klinicznym w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Ideą funkcjonowania Gabinetu konsultacyjnego chorób piersi jest udostępnienie kompleksowej konsultacji i opieki medycznej w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów w obrębie piersi. Gabinet korzysta z doświadczenia lekarza od wielu lat współpracującego w ramach tzw. zespołu interdyscyplinarnego w dziedzinie senologii- dziedziny medycyny zajmującej się problemami piersi.

Najczęściej przyczyną wykonywania poszczególnych badań obrazowych piersi jest konkretny objaw, budzący u kobiety niepokój. Takim problemem może być wyczuwalne zgrubienie, guzek, dolegliwości bólowe piersi, wciągnięcie brodawki. Poszczególne badania diagnostyczne są niejednokrotnie wykonane w różnych placówkach. Jeżeli nie są interpretowane przez doświadczonego lekarza zajmującego się kompleksowo zagadnieniami senologii, nie prowadzą do poprawnego postępowania diagnostyczno- leczniczego i nie wyjaśniają wątpliwości i niepokoju u kobiety.

Gabinet konsultacyjny chorób piersi daje możliwość wyjaśnienia wątpliwości pojawiających się w procesie diagnostycznym, jego uzupełnienia i wdrożenia odpowiedniego postępowania, umożliwiającego rozwiązanie problemów dotyczących piersi u konkretnej kobiety.

Zakres działania Gabinetu umożliwia diagnostykę i leczenie :

  • dolegliwości bólowych ze strony piersi
  • wycieku z brodawek
  • stanów zapalnych w obrębie piersi, skóry piersi , brodawek
  • diagnostykę guzków, zgrubień i stwardnień w piersi: USG piersi , biopsje, konsultacje i interpretację wykonanych badań diagnostycznych w tym mammografii i rezonansu magnetycznego
  • kontrolne badania USG piersi
  • odbarczanie torbieli
  • leczenie zmian pooperacyjnych i popromiennych w piersi

Nie  zostawimy Ciebie samej z problemem, wyjaśnimy go i rozwiążemy do końca.

Gabinet współpracuje ze specjalistą onkologiem.

W ramach współpracy  Gabinetu w zespole MEDICEST oferujemy również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mające na celu, niwelowanie zmian związanych z procesem starzenia się piersi, poprawę wyglądu blizn po operacjach takie jak:

  • leczenie blizn pooperacyjnych w piersi leczenie rozstępów na piersiach
  • rewitalizację skóry piersi
  • likwidację naczyniaków ( „punktów rubinowych”)

gx1030_product_photo_01

Z przyjemnością informujemy, że  od początku 2014 roku, Gabinet dysponuje nowoczesnym sprzętem do oceny mammografii cyfrowej, tzw stacją diagnostyczną dedykowaną mammografii. Gabinet dysponuje stacją, działającą w oparciu o monitory firmy EIZO i specjalistyczne oprogramowanie, służące do oceny mammografii firmy Three Palm Software (www.alstor.pl/three-palm-software/ ). Stacja umożliwia lekarzowi radiologowi ocenę mammografi w diagnostycznym standardzie DICOM, obowiązującym na całym świecie. Daje to możliwość oceny mammografii wykonanych w technologii cyfrowej dostarczonych na nośnikach elektronicznych np. płytach CD.

Badanie mammograficzne ocenia i interpretuje doświadczony lekarz radiolog.
Lekarz zawsze omawia wynik badania oraz generuje jego opis, który otrzymuje pacjent.
Konsultacja może być połączona z badaniem USG piersi.

Jeżeli posiadasz badanie na nośniku cyfrowym i chcesz je opisać lub skonsultować zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku.
Więcej informacji pod naszymi numerami telefonów 61 639 50 75 i +48 784 674 835.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 

 

 

 


REJESTRACJA

31 MARCA - 14 KWIETNIA
ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI GABINETÓW.

PONIEDZIAŁEK- 10:00-18:00
WTOREK- 10:00-18:00
ŚRODA- 10:00-18:00
CZWARTEK- 10:00-18:00
PIĄTEK- 10:00-18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl

OFERTY PROMOCYJNE

- PAKIETY ZABIEGOWE

- TWOJE URODZINY W MEDICEST - ODBIERZ ZNIŻKĘ NA ZABIEG!

- ZAPROŚ ZNAJOMEGO I ODBIERZ 100 ZŁ ZNIŻKI!

- 10 % RABATU NA ZABIEGI DLA FACEBOOKOWICZÓW!

SZCZEGÓŁY W AKTUALNOŚCIACH.
ZAPRASZAMY!

NOWE ZABIEGI i PREPARATY

- REVITAFILL XTRA

- PEELINGI FENOLOWE

- PRX-T LADY

- PEELINGI MANDEL

- PEEL2GLOW

- PROFHILO

- REVERSE PEEL

- V CARBON SYSTEM

Szczegóły w zakładce ZABIEGI I AKTUALNOŚCI!

ZAPRASZAMY!

FACEBOOK