GABINET KONSULTACYJNY CHORÓB PIERSI

Lekarz medycyny

Tomasz Schreiber

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Specjalista radiolog z trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Początkowo związany z Wielkopolskim Centrum Onkologii, a następnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) w Poznaniu, Luxmed Diagnostyka w Gdyni i Largo w Poznaniu. Ponadto współpracuje z wieloma ośrodkami na terenie województwa Wielkopolskiego prowadzącymi Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (mammografia skryningowa), jak i ośrodkami oferującymi mammografię diagnostyczną.

Dr Tomasz Schreiber specjalizuje się w dziedzinie diagnostyki obrazowej piersi od ponad 20 lat. Odbył liczne staże zagraniczne, w referencyjnych ośrodkach europejskich, zajmujących się profilaktyką raka piersi. Od 1998 roku jest członkiem EUSOBI (Europejskiego Towarzystwa Diagnostyki Obrazowej Piersi).

Wiele lat prowadził autorskie szkolenia w dziedzinie badania USG piersi. Jest współtwórcą autorskiego programu szkoleniowego w dziedzinie mammografii skryningowej.

Od wielu lat rocznie ocenia ponad 25 tysięcy mammografii i wykonuje 5 tysięcy badań USG piersi. Jest ekspertem w tej dziedzinie. W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi był arbitrem w systemie podwójnego odczytu i audytorem w programie.

Mimo tak dużego i wieloletniego doświadczenia przez cały okres podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach z dziedziny diagnostyki piersi w kraju i zagranicą.

Ideą funkcjonowania Gabinetu Konsultacyjnego Chorób Piersi jest udostępnienie kompleksowej konsultacji i opieki medycznej w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów w obrębie piersi zarówno u kobiet jak i mężczyzn i dzieci. Ma również umożliwić kompleksową ocenę piersi po plastyce chirurgicznej, oraz korekcji piersi chirurgicznej i przy użyciu preparatów podawanych w okolice piersi.

Gabinet korzysta z doświadczenia lekarza od wielu lat współpracującego w ramach tzw. zespołu interdyscyplinarnego w dziedzinie senologii- dziedziny medycyny zajmującej się problemami piersi.

Najczęściej przyczyną wykonywania poszczególnych badań obrazowych piersi jest konkretny objaw, budzący u pacjentów niepokój. Takim problemem może być wyczuwalne zgrubienie, guzek, dolegliwości bólowe piersi, wciągnięcie brodawki. Poszczególne badania diagnostyczne są niejednokrotnie wykonane w różnych placówkach. Jeżeli nie są interpretowane przez doświadczonego lekarza zajmującego się kompleksowo zagadnieniami senologii, nie prowadzą do poprawnego postępowania diagnostyczno- leczniczego i nie wyjaśniają wątpliwości i niepokoju u kobiety.

Gabinet Konsultacyjny Chorób Piersi daje możliwość wyjaśnienia wątpliwości pojawiających się w procesie diagnostycznym, jego uzupełnienia i wdrożenia odpowiedniego postępowania, umożliwiającego rozwiązanie problemów dotyczących piersi u konkretnej kobiety.

Zakres działania Gabinetu umożliwia diagnostykę i leczenie :

  • dolegliwości bólowych ze strony piersi
  • wycieku z brodawek
  • stanów zapalnych w obrębie piersi, skóry piersi , brodawek
  • diagnostykę guzków, zgrubień i stwardnień w piersi: USG piersi, biopsje, konsultacje i interpretację wykonanych badań diagnostycznych w tym mammografii i rezonansu magnetycznego
  • kontrolne badania USG piersi
  • odbarczanie torbieli
  • leczenie zmian pooperacyjnych i popromiennych w piersi

Nie  zostawimy Ciebie samej z problemem, wyjaśnimy go i rozwiążemy do końca.

Gabinet współpracuje ze specjalistą onkologiem.

W ramach współpracy  Gabinetu w zespole MEDICEST oferujemy również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mające na celu, niwelowanie zmian związanych z procesem starzenia się piersi, poprawę wyglądu blizn po operacjach takie jak:

  • leczenie blizn pooperacyjnych w piersi leczenie rozstępów na piersiach
  • rewitalizację skóry piersi
  • likwidację naczyniaków ( „punktów rubinowych”)

gx1030_product_photo_01Z przyjemnością informujemy, że  od początku 2014 roku, Gabinet dysponuje nowoczesnym sprzętem do oceny mammografii cyfrowej, tzw stacją diagnostyczną dedykowaną mammografii. Gabinet dysponuje stacją, działającą w oparciu o monitory firmy EIZO i specjalistyczne oprogramowanie, służące do oceny mammografii firmy Three Palm Software (www.alstor.pl/three-palm-software/ ). Stacja umożliwia lekarzowi radiologowi ocenę mammografii w diagnostycznym standardzie DICOM, obowiązującym na całym świecie. Daje to możliwość oceny mammografii wykonanych w technologii cyfrowej dostarczonych na nośnikach elektronicznych np. płytach CD.

Badanie mammograficzne ocenia i interpretuje doświadczony lekarz radiolog.
Lekarz zawsze omawia wynik badania oraz generuje jego opis, który otrzymuje pacjent.
Konsultacja może być połączona z badaniem USG piersi.

Jeżeli posiadasz badanie na nośniku cyfrowym i chcesz je opisać lub skonsultować zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku.
Więcej informacji pod naszymi numerami telefonów 61 639 50 75 i +48 784 674 835.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 

 

 

 


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl