TOKSYNA BOTULINOWA

Preparaty toksyny botulinowej są w użyciu klinicznym od ponad 20 lat. Działanie toksyny polega na zablokowaniu przewodnictwa nerwowo- mięśniowego, czego wynikiem jest relaksacja (osłabienie) wybranych grup mięśni.
Niewielka ilość preparatu, wstrzyknięta do mięśni położonych pod skórą, powoduje zablokowanie odbierania przez nie impulsów nerwowych i w rezultacie ich rozluźnienie, czego widocznym efektem działania na skórze jest wygładzenie zmarszczek.
 Pracujemy wyłącznie na zarejestrowanych preparatach toksyny botulinowej typu A.
Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga żadnego znieczulenia, gdyż ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

Lek podawany jest do odpowiednich partii mięśni, w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach. Zmarszczki całkowicie lub częściowo rozprostowują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika twarzy zostaje zachowana.

Toksyna botulinowa przeznaczona jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy.

W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie kwasem hialuronowym.

 Ostrzyknięcie zmarszczek toksyną botulinową może być łączone również z innymi metodami liftingu twarzy.

Końcowy efekt tej terapii uzależniony jest od podanej dawki leku oraz wrażliwości osobniczej pacjenta.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl