ZNACZENIE WITAMINY C DLA SKÓRY

liscie-jesienne Podstawą w przeciwdziałaniu zniszczeniom dokonywanym w komórkach przez wolne rodniki są antyoksydanty, z których najbardziej znanym i najsilniejszym jest witamina C czyli kwas l-askorbinowy.

Witamina C nie jest samodzielnie syntezowana przez organizm, a więc musimy ją dostarczać w pożywieniu.

 Wykorzystywana jest w organizmie, głównie na potrzeby narządów wewnętrznych, zatem w znikomych ilościach dociera do skóry. Dlatego też należy dostarczać ją z zewnątrz, za pomocą kosmetyków.

Większość witaminy C utlenia się w trakcie gotowania potraw. Powietrze i światło również szybko niszczą ten delikatny składnik, który w dodatku trudno wnika do skóry.

Witamina C w czystej postaci L – formy lewoskrętnej stosowana jest jako antyutleniacz i stabilizator pH  kosmetyku. Wpływa tylko na zewnętrzną warstwę skóry czyli naskórek.

Kwas askorbinowy jest silnie hydrofilowy  i nie rozpuszcza się w tłuszczach. W związku z tym nie może przedostać się przez warstwę rogową skóry i wnikać w lipidowe struktury, a tym samym do ceramidów (stanowiących  główny element spoiwa wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe) narażonych szczególnie na działanie wolnych rodników.

W ostatnich czasach opracowano więc nowe formy biologiczne aktywnej witaminy C, znacznie odporniejsze na wpływ środowiska. Usprawniono też wchłanianie witaminy C, między innymi dzięki opracowaniu specjalnych nośników transportujących aktywną postać witaminy w głąb naskórka.

W chemii kosmetycznej witaminę C stosuję się najczęściej w postaci mikronizowanego kwasu askorbinowego, zamkniętego w liposomach lub w postaci estrów.

Najbardziej aktywnym i skutecznym kosmetykiem z witaminą C są preparaty od 10% do 20%, natomiast w kremach pod oczy na poziomie 3-5%.

Za co odpowiada witamina C w naszej skórze i jakie są efekty jej działania?

Zastosowanie witaminy C jako składnika  kosmetycznego jest głównie wynikiem jej zdolności do usuwania wolnych rodników i regeneracji witaminy E (silny przeciwutleniacz). Ma działanie przeciwzapalne. Ponadto stymuluje syntezę kolagenu, elastyny. Hamuje melanogenezę i ułatwia epitelizację. Redukuje zaczerwienienie wywołane przez promieniowe UV.

Efektem jej działanie w skórze jest:

  • poprawa elastyczności skóry
  • spłycenie drobnych zmarszczek
  • nawilżenie skóry poprzez przyśpieszenie syntezy kwasu hialuronowego
  • delikatne złuszczanie naskórka i rozjaśnienie skóry
  • działanie łagodzące, przeciwzapalne
  • poprawa gojenia się oparzeń słonecznych
  • poprawa mikrocyrkulacji skóry i zmniejszenie zaczerwienienia skóry
  • zmniejszenie rozstępów skóry

Polecamy profesjonalne zabiegi w Gabinecie medycyny estetycznej z wykorzystaniem witaminy C takie jak:

Polecamy kosmetyki SESDERMA z Witaminą C oraz witaminy na Skórę MONODERMA C.

ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl