DERMOKOSMETYKI SESDERMA- INFORMACJE OGÓLNE

logo sesdermy Miło nam poinformować iż rozszerzyliśmy naszą ofertę o dermokosmetyki firmy Sesderma.

Od lat nasi pacjenci są leczeni i korzystają z profesjonalnych zabiegów z wykorzystaniem peelingów chemicznych, koktajli do mezoterapii, nanomasek firmy Sesderma.

Rozszerzamy nasza ofertę o preparaty do stosowania w warunkach domowych, które zapewnią szybkie, bezpieczne gojenie skóry po zabiegach, oraz przedłużą i wzmocnią działanie profesjonalnych zabiegów wykonanych w Gabinecie abyś mógł dłużej cieszyć się zdrową i piękną skórą.

Dlaczego preparaty firmy Sesderma?

Oferta Sesdermy jest kompleksowa. Te same substancje, które są wykorzystywane do zabiegów profesjonalnych w Gabinecie Lekarza, są zawarte w dermokosmetykach do pielęgnacji domowej. Gwarantuje to komplementarność działania i wyjątkową skuteczność zabiegów wykonanych w Gabinecie w połączeniu z pielęgnacją skóry w warunkach domowych.

Dermokosmetyki dostosowane są do każdego typu skóry oraz do najczęstszych problemów związanych ze starzeniem skóry takimi jak zmarszczki, utrata elastyczności, jędrności, napięcia, odwodnienie skóry, zaburzenia pigmentacji skóry. To również  kosmetyki do  pielęgnacji okolic oka, oraz do  pielęgnacji ciała również w przypadku cellulitu i rozstępów.

Sesderma oferuje również kompleksową ofertę związaną z wypadaniem włosów, skórą atopową, trądzikiem, rumieniem, przetłuszczaniem się skóry, łojotokowym zapaleniem skóry.

To również linia kosmetyków do ochrony przeciwsłonecznej, regeneracji skóry oraz przeciwdziałają fotostarzeniu poprzez wykorzystanie substancji neutralizujących efekty działania wolnych rodników.

Laboratorium SESDERMA jest pionierem w zastosowaniu NANOTECHNOLOGII do produkcji dermokosmetyków.

Skóra jest pierwszą barierą fizjologiczną chroniącą ciało od środowiska zewnętrznego. Dzięki swojej budowie, ogranicza przenikanie substancji do wnętrza organizmu. W naskórku znajdują się komórki Langerhansa, które odpowiadają za obronę immunologiczną. Są one pierwszą linią obrony organizmu i zapobiegają przenikaniu większości substancji w głąb skóry. Dotyczy to również kremów i produktów dermokosmetycznych.  Składniki kremów  mają zazwyczaj dużą masę cząsteczkową i nie są zdolne do przenikania w głębsze warstwy skóry, a  ich działanie ogranicza się wyłącznie do warstw zewnętrznych.

Stąd też poszukiwanie rozwiązania problemu i umożliwienie przenikania składników kremów do głębszych warstw skóry oraz ochrona tych składników np. przed utlenianiem.

I tu z pomocą przychodzi nanotechnologia.

Nanotechnologia zajmuje się materią na poziomie atomowym i molekularnym w celu wypracowania nowych struktur, narzędzi i materiałów w rozmiarze NANO (1-250 nm).

Jakie zastosowanie ma nanotechnologia w takiej dziedzinie jak dermokosmetyka? Wykorzystuje się możliwość tworzenia mikroskopijnych struktur, aby w nich transportować substancje aktywne w wybrane miejsce.  Struktury te nazywają się nanosomami, są to pęcherzyki o wielkości nano, których skład jest całkowicie przyswajany przez organizm. Dzięki swojemu rozmiarowi, te nanokapsułki mają możliwość transportowania składników poprzez różne struktury, takie jak skóra czy włosy i działania w warstwach skóry wcześniej nieosiągalnych. Mają naturalny, biokompatybilny skład zbliżony do składu błon komórkowych, dzięki czemu oprócz wnikania i działania w głębokich warstwach skór, .mają lepszą wchłanialność, zdolność penetracji, dyfuzji.

Sesderma stosuje liposomy farmaceutycznej jakości o bardzo małym i jednorodnym rozmiarze cząsteczek ( między 50 a 150 nm). Są unilamelarne- posiadają tylko jedną dwuwarstwę i charakteryzuje je:

 • wysoki stopień penetracji
 • wysoka stabilność
 • wysoka elastyczność
 • posiada oznaczenie GRAS ( Generalny Regarded As Safe )

Laboratoria Sesderma i Fundación Investigación Hospital General Universitario w Walencji przeprowadziły badania nad sposobem i głębokością przenikania nanosomów przez skórę i włosy. W tym celu umieszczono fragment ludzkiej skóry w komorze dyfuzyjnej Franza i zanurzono w płynie zawierającym fluorescencyjne nanosomy. W ten sposób uzyskano potwierdzenie  penetracji nanosomów do korzenia włosa  oraz w najgłębsze warstwy skóry. Oznacza to iż  substancje aktywne zamknięte w liposomach,  docierają do źródła problemu. Liposomy zapewniają zabezpieczenie substancji aktywnych (szczególnie tak niestabilnych jak witamina C, które z łatwością ulega utlenieniu) aż do momentu ich uwolnienia. Ponadto liposomy same w sobie, puste, dzięki swojemu składowi działają przeciwzapalnie i gojąco.

Substancje aktywne zamykane w liposomach przez Sesdermę:

 • Kwas ferulowy
 • Wydzielina ślimaka
 • Witamina A
 • Witamina E
 • Witamina C
 • Resweratrol
 • Krzem organiczny
 • Kwas hialuronowy (o niskiej masie cząsteczkowej)
 • Kwas salicylowy, glikolowy, migdałowy
 • DMAE
 • Ekstrakt z placenty
 • Laktoferyna

POLECAMY I ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

PONIEDZIAŁEK- 10:00-18:00
WTOREK- 10:00-18:00
ŚRODA- 10:00-18:00
CZWARTEK- 10:00-18:00
PIĄTEK- 10:00-18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl

OFERTY PROMOCYJNE

- PAKIETY ZABIEGOWE

- "HAPPY HOURS"

- TWOJE URODZINY W MEDICEST - ODBIERZ ZNIŻKĘ NA ZABIEG!

- ZAPROŚ ZNAJOMEGO I ODBIERZ 100 ZŁ ZNIŻKI!

- 10 % RABATU NA ZABIEGI DLA FACEBOOKOWICZÓW!

SZCZEGÓŁY W AKTUALNOŚCIACH.
ZAPRASZAMY!

NOWE ZABIEGI i PREPARATY

- AQUASHINE BTX

- PEELINGI PHFORMULA

- DR. CYJ HAIR FILLER

Szczegóły w zakładce ZABIEGI I AKTUALNOŚCI!

ZAPRASZAMY!

FACEBOOK