ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE

po lecieLato to oczekiwany przez nas czas odpoczynku. Poddając się lenistwu, często zapominamy o systematycznej pielęgnacji skóry i o działaniach profilaktycznych chroniących nasz organizm i skórę przed skutkami promieniowania UV.

Mimo, że słońce jest swoistego rodzaju lekarstwem i pozytywnie wpływa na nasz organizm i samopoczucie, to na samą skórę niekoniecznie. Nadmiar słońca może przyczynić się do powstawania zmian przednowotworowych typu rogowacenia słonecznego, raka kolczystokomórkowego, chłoniaka lub czerniaka.

Jest przyczyną fotostarzenia, czyli procesu degeneracji i uszkodzeń skóry spowodowanych działaniem promieniowania ultrafioletowego, emitowanego przede wszystkim przez słońce (również lampy solarne), które polega na nagromadzeniu w niej nieprawidłowych włókien elastynowych, jednoczesnej degradacji włókien kolagenowych i innych składników macierzy międzykomórkowej.

Efektem tego procesu są zmarszczki, zaburzenia pigmentacji skóry (piegi, plamy posłoneczne, odbarwienia), rozszerzone naczynia (tzw. teleangiektazje, naczyniaki na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach). Dochodzi również do uszkodzenia ochronnego płaszcza wodno-lipidowego skóry oraz zmian jakości skóry. Staje się ona cienka, przesuszona, łatwo ulegająca urazom. Nasilają się również procesy zapalne skóry w tym trądzik pospolity.

Z kolei wykorzystywana w biurowcach i centrach handlowych klimatyzacja dodatkowo naraża naszą skórę na utratę wilgotności.

To lato było wyjątkowo upalne i słoneczne, i gdy minie letnie rozleniwienie, może się okazać, że mimo starań i pielęgnacji, nasza skóra woła o pomoc.

Zacznij od obejrzenia skóry zwłaszcza znamion i innych  zmian, które pojawiły się na Twojej skórze. Skonsultuj je z lekarzem.

Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy i ciała domowymi preparatami peelingującymi. Stosuj maseczki nawilżające, kompresy. Zadbaj o antyoksydanty, te w pożywieniu i kremie. Wykorzystaj do pielęgnacji naturalne olejki.

Odwiedź Gabinet Medycyny Estetycznej gdzie lekarz zaproponuje zabieg optymalny do zmian obecnych na skórze.  Dzisiejsza medycyna dysponuje skutecznymi metodami łagodzącymi skutki fotostarzenia skóry. Przynoszą one efekty, zwłaszcza jeśli nie są stosowane zbyt późno i przy zbyt zawansowanych zmianach. Często najlepsze efekty osiąga się łącząc różne zabiegi stosownie rozkładając je w czasie.

Więcej informacji na temat starzenia skóry oraz o zabiegach na naszej stronie www.medicest.pl oraz numerami telefonów 61 639 50 75 oraz 784 674 835.

ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

PRZERWA MAJOWA:
29.04-05.05.2024r.
Zapraszamy od 06.05 od godziny 10:00

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl