WYPADANIE WŁOSÓW A DIETA.

vegetables-2387402_1920Nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z nadmiernym wypadaniem włosów jest nasza dieta. Szczególnie teraz jadłospis powinien obfitować w produkty bogate w witaminy, minerały oraz kwasy tłuszczowe. Na budowę oraz wzrost włosów ma wpływ bardzo dużo czynników. W całym cyklu zachodzi mnóstwo procesów, do których organizm potrzebuje różnego rodzaju enzymów – katalizatorów, czyli wspomagaczy. Ich brak lub niedobór oznacza upośledzenie pewnych szlaków przemian, a tym samym nieprawidłowe efekty ich działania. Substancjami takimi mogą być również witaminy i mikroelementy. Wśród witamin, które mogą mieć wpływ na stan włosów, a których brak może objawiać się ich wypadaniem, są między innymi witaminy z grupy B: ryboflawina (witamina B2),niacyna (witamina B3, PP),kwas pantotenowy (witamina B5), biotyna (witamina B8, H) oraz A i E. Natomiast wśród mikroelementów zasadniczą rolę odgrywają: żelazo (Fe), cynk (Zn), selen (Se), miedż (Cu). Również istotne znaczenie mają tutaj nienasycone kwasy tłuszczone – omega-6 i omega-3.  Nasze menu powinno być także bogate w białko zawierające związki siarki, dzięki któremu włosy są grubsze, mocniejsze i dobrze rosną. Mimo, że upalne dni mamy już za sobą, nie zapominajmy o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Najlepsza będzie ta wysoko zmineralizowana zawierająca dużo wapnia, fosforu i magnezu.

Dieta musi być  pełnowartościowa i różnorodna, zarówno pod względem produktów oraz sposobu przygotowania. Pamiętajmy, że witaminy, mikroelementy i inne bioaktywne związki przyswajane są w różnych ilościach w zależności od tego, z czym są przyjmowane.

Żadne suplementy nie zastąpią składników odżywczych przyjmowanych w zwykłym, zdrowym pożywieniu.

Jeżeli jednak, nasze starania o przywrócenie włosom równowagi, zdają się nie przynosić oczekiwanych efektów, warto zwrócić się o pomoc do lekarza. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badania dobierze on kurację przeznaczoną do stosowania w domu, a także wykona zabieg, który wzmocni włosy oraz ograniczy ich wypadanie.

Więcej o leczeniu włosów i zabiegach na naszej stronie www.medicest.pl

ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl