WIOSENNE WYPRYSKI

Young woman with acne skin in zoom circle. Skin care concept. Young girl, beauty portrait. Close-up.

 

Przed nami wiosna. Mamy ochotę zacząć się ruszać, zdrowo odżywiać, korzystać z życia. Wszystko nam sprzyja, po „blue monday” nie ma śladu, przyroda rozkwita, dni są dłuższe, słońce daje energię, no i tylko te wypryski.

Zastanawiasz się, czemu na twojej przesuszonej po zimie cerze pojawiają się wypryski?

Zimą spędzamy większą część dnia w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach i przy sztucznym świetle. Nasza skóra jest przesuszona, podrażniona. Spożywamy więcej węglowodanów i tłuszczów, a mniej świeżych warzyw i owoców.

Takie menu powoduje gwałtowny wzrost poziomu insuliny we krwi, co stymuluje produkcję androgenów i w konsekwencji nasila łojotok, co wywołuje nasilenie objawów trądziku.

Sucha skóra również wytwarza więcej łoju.

Wiosną, wzrost temperatur i długie przebywanie na zewnątrz to kolejne  przyczyny trądziku. Wpływają na produkcję łoju w skórze i zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wyprysków.

Następnej przyczyny trądziku wiosną należy doszukiwać się w tak zwanym efekcie keratolitycznym, czyli działaniu słońca na skórę. Wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych zwiększa tempo jej odnowy, jednak po zejściu ze słońca procesy odnowy komórek w skórze zwalniają. W efekcie tego spowolnienia martwe komórki pozostają na twarzy, powodując zatykanie porów, rozwój bakterii i pojawienie się wyprysków.

Korzystając z uroków wiosny pamiętaj, więc o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych, dokładnym oczyszczaniu skóry i nawilżaniu.

Zmniejsz ilość cukru i fast foodów w diecie.

No i najważniejsze, skorzystaj z wizyty u specjalisty i rozpocznij leczenie. Trądzik sam nie minie, potrzebujesz pomocy.

Umów się również, po konsultacji ze specjalistą, na specjalnie dobrane zabiegi medycyny estetycznej, które wspomogą leczenie trądziku, nawilżą skórę, zredukują łojotok, oczyszczą, usuną martwe komórki, przebarwienia pozapalne, zmniejszą widoczność blizn.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl