W UPAŁY CIERPIĄ TEŻ NASZE WŁOSY!

girl-3420940_1920Słońce, wysoka temperatura, to bezlitośni wrogowie, zarówno dla Twojej skóry, jak i włosów. Musisz się więc przed nimi bronić, inaczej Twoje włosy  wypłowieją, stracą blask, staną się suche, szorstkie, łamliwe  i zaczną nadmiernie wypadać.

Najbardziej zewnętrzna część włosa zbudowana jest z nachodzących na siebie komórek (łusek), których podstawową funkcją jest ochrona włosa przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz przed nadmierną utratą wody. Wysoka temperatura powoduje, iż  łuski się odchylają, odsłaniając  warstwę korową włosa i pozwalając by promienie słoneczne wnikały w jej wnętrze, niszcząc keratynę (białko, z którego zbudowany jest włos).

Na szkodliwe działanie najbardziej podatne są jasne włosy, siwe, a także farbowane, ponieważ zawierają mało barwnika melaniny, który stanowi naturalną ochronę przeciwsłoneczną.

Jak sobie radzić z tym problemem?
Po pierwsze nosić jakiekolwiek okrycie głowy. Stosować kosmetyki z filtrami ( mgiełki, olejki, kremy, maski oraz odżywki). Produkty te oprócz filtrów UV, zawierają również składniki nawilżające i regenerujące, takie jak: ceramidy, witaminy A, E, H i z grupy B.

W ciągu dnia odświeżaj włosy wodą termalną w atomizerze.

Włosy myjemy szamponami nawilżającymi do włosów delikatnych. Do samego mycia zalecana jest ciepła woda, która dobrze oczyści włosy z różnego rodzaju brudu, natomiast do płukania, najlepiej używać letniej wody, która zamknie łuski włosa.

Zastosuj maskę odżywczą chociaż raz w tygodniu.

Nie używaj suszarki. Nie wychodź z mokrą głową na dwór (mokre włosy są podatniejsze na urazy, a  krople wody skupiają promienie UV, które niszczą struktury włosa).

Wstrzymaj się od farbowania i rozjaśniania włosów, który dodatkowo wysuszy i uszkodzi osłonki włosów. Dodatkowo nałożony kolor na pewno wyblaknie nawet po tygodniu.

Unikaj morskich kąpieli i wody chlorowanej.

Pij około 3 litrów wody niegazowanej (żeby nawilżyć je od środka).

Zadbaj o odpowiednią dietę bogatą w białko, żelazo, cynk, selen, witaminy (A, B, C, D, E, H) oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

Odwiedź Gabinet Medycyny Estetycznej  i zastosuj mezoterapię skóry głowy. Rekomendujemy zabieg z użyciem HAIR FILLERA DR CYJ. Preparat zawiera nawilżający kwas hialuronowy, czynniki odżywcze i biostymulujące włos peptydy mimetyczne. Różnicę zauważysz już po jednym zabiegu.


REJESTRACJA

PRZERWA MAJOWA:
29.04-05.05.2024r.
Zapraszamy od 06.05 od godziny 10:00

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl