SZCZEPIENIA PRZECIW WIRUSOWI SARS-CoV-2 – PIERWSZY KROK DO NORMALNOŚCI WYKONANY! ROZPOCZĘTO SZCZEPIENIA!

cdc-9MVMgP2zhgs-unsplashDoczekaliśmy się! Jest!
Nareszcie w Polsce, i nie tylko, rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi, szczepionka firmy Pfizer- BioNTech.
Jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe, ale czekaliśmy na nią z nadzieją i z niecierpliwością.
Teraz, kiedy dostaliśmy szansę szczepień i powrotu do „normalności”, co się nagle stało? Dlaczego tak wielu z nas nieufnie podchodzi do szczepionki i deklaruje, że się nie zaszczepi?
Skąd tyle fałszywych informacji na temat szczepionki? Skąd tylu „znawców tematu”, „ekspertów”?

Rozsiewanie niesprawdzonych informacji wyrządza krzywdę i być może, ktoś się przez to nie zaszczepi, zachoruje, umrze. Czy wtedy Ci „pseudoeksperci” wezmą za tego człowieka i za to co się stało odpowiedzialność?
Szczepionka jest naszą nadzieją i jedyną drogą do opanowania epidemii.
Niektórzy z nas do każdej nowej rzeczy podchodzą z ostrożnością. Jest to normalne. Ale mamy czas, żeby zadać pytania, dowiedzieć się więcej na temat szczepionki i szczepienia. Nie szukajmy ich jednak w mediach społecznościowych i u „doktora google”.
Sama szczepionka jest nowym produktem, ale już idea i technologia produkcji szczepionki, nowa nie jest i jest od dawna stosowana w medycynie, nie tylko do produkcji szczepionek.

Szczepionka zanim została wprowadzona do obrotu przeszła wszystkie wymagane prawem etapy badań klinicznych. Rzeczywiście czas produkcji szczepionki, badań klinicznych jest krótszy niż w przypadku wcześniej wprowadzanych szczepionek, leków czy produktów leczniczych, ale było to możliwe dzięki temu, że:

  • wykorzystano znaną technologię i nie trzeba jej było wymyślać i sprawdzać;
  • nigdy dotąd w historii medycyny tak wiele laboratoriów, a przede wszystkim i naukowców nie pracowało nad szczepionka, praktycznie 24 godziny na dobę przez 7 dni tygodnia, wymieniając się uzyskanymi wynikami;
  • nigdy dotąd w historii nie przeznaczono tak dużych pieniędzy na badania, co przełożyło się na szybkość działania, brak postoju, przerw w badaniach;
  • nigdy dotąd tak wielu ochotników naraz, nie zgłosiło się do podania prototypu szczepionki i do badań klinicznych, co znacznie skróciło te etapy badań, ale nie zostały one pominięte.

Szczepionka jest skuteczna, bezpieczna i wyrównuje nasze szanse w walce z koronawirusem.
Mamy nadzieje, iż po nowym roku, będziemy mogli Wam przekazać informacje, iż nasz personel jest już po szczepieniach. Czekamy na ten moment i zachęcamy was wszystkich do szczepienia.

Nie można się oglądać na innych i liczyć, że ktoś inny zrobi to za mnie, a ja będę tylko korzystał z odporności społecznej.
CENĄ EGOIZMU, BRAKU ODPOWIEDZIALNOŚCI, BRAKU WYOBRAŹNI, nie noszenia maseczek, braku dystansu, braku dezynfekcji, nie stosowania się do zaleceń, unikania szczepień, JEST CODZIENNIE KILKASET ZGONÓW. Kilkaset rodzin dziennie otrzymujących informację o śmierci kogoś bliskiego. Tysiące ludzi dziennie pogrążonych w rozpaczy z powodu śmierci, ojca, matki, brata, przyjaciela… To możesz być również Ty lub Twój bliski, dlatego zaszczep się tak jak my, jak tylko będziesz mógł.

Nie oglądał się na innych, nie słuchaj „pseudonaukowców” i specjalistów od wszystkiego. Nie przejmuj się złośliwymi uwagami, hejterami. Niektórzy tak muszą, nie potrafią inaczej zaistnieć i nic innego nie umieją.
Zawsze znajdą się tacy, którzy ciągle wierzą, że „ziemia jest płaska”.
Tak, jak My zaufaj, ekspertom, nauce i zaszczep się!
Wszystkiego dobrego, uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi.
Powiadomimy Was, jak już będziemy zaszczepieni.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl