STARZENIE SIĘ SKÓRY A ZŁUSZCZANIE.

pumpkins-1712841_1920         Profilaktyka starzenia się skóry oraz skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia są najczęstszymi wskazaniami do leczenia peelingiem.

Złuszczanie  poleca się jako pierwszy etap w różnych kuracjach odmładzających, gdyż poza potwierdzonym działaniem aktywnym różnych substancji złuszczających, wykorzystuje się efekt wzmacniania przez nie skuteczności działania innych substancji regeneracyjnych, rozjaśniających. Po zabiegu złuszczania skuteczniejsze są również  inne rodzaje kuracji przeciwstarzeniowych. Bardziej intensywne jest również działanie zwykłych kosmetyków do codziennej pielęgnacji, gdyż substancje aktywne będą lepiej wnikały w naskórek.

Kiedy należy rozpocząć kuracje złuszczające?

Peelingi należy wykonywać przy pierwszych oznakach starzenia się skóry, dla poprawy wyglądu zmęczonej cery, w celu rozjaśnienia plam przebarwieniowych, wygładzania powierzchni skóry, zmiany struktury skóry, a także dla profilaktyki przyśpieszonego starzenia się.

Młodym osobom zaleca się je  w celu odświeżenia skóry, poprawienie wyglądu cery łojotokowej, zwężenia porów i zmniejszenia łojotoku oraz jako element profilaktyki starzenia się skóry.

Dlaczego tak ważne jest złuszczanie skóry starzejącej się?

Wraz z wiekiem skóra złuszcza się coraz wolniej, gdyż osłabieniu ulegają naturalne procesy regeneracyjne. Naskórek pokrywa się najróżniejszymi zrogowaceniami, plamami i zmianami. Pogrubiona warstwa zrogowaciała naskórka jest sucha i mało gładka i szybciej uwidaczniają się na niej zmarszczki. Skóra traci blask, staje się bardziej szara i ziemista a także sucha i szorstka w dotyku. Dodatkowo gorzej załamuje światło, co jeszcze bardziej podkreśla i pogłębia nawet najdrobniejszą nierówność powierzchni. Zwolnione tempo odnowy komórkowej oznacza również zakłócenia i błędy metaboliczne w naskórku i skórze. Wolniej odtwarza się bariera ochronna naskórka. Skóra łatwiej traci wodę i gorzej broni się przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, które ją uszkadzającą. Zmiany w obrębie skóry właściwej przyczyniają się do uwidaczniania się objawów związanych ze starzeniem grawitacyjnym.  Skóra traci jędrność na skutek zubożenia i zaburzenia  struktury włókien podporowych, które nie odbudowują się tak intensywnie. Włókien tych nie da się dostarczyć skórze wraz z kremami. Ich produkcję można jedynie pobudzać poprzez oddziaływanie na fibroblasty, czyli komórki skóry zlokalizowane pod warstwą naskórka. Substancje złuszczające mają możliwość oddziaływania na głębiej położone struktury skóry. Są stymulatorami aktywnych procesów odnowy komórkowej. Wpływają na regenerację wszystkich struktur skóry odpowiedzialnych za jej gęstość, grubość, napięcie i elastyczność.

Jakich korzyści przynosi mojej skórze regularne stosowanie peelingów?

Peelingi usuwając warstwę zrogowaciałą z naskórka wygładzają ją, dając wrażenie świetlistości, wypoczęcia skóry i młodego wyglądu. Złuszczenie martwych warstw powierzchniowych przyśpiesza odnowę młodego naskórka, jednocześnie normalizując, zasadnicze dla zdrowia skóry, dojrzewanie komórek. Szybciej odtwarza się bariera ochronna skóry i powstaje więcej naturalnego czynnika nawilżającego. Skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, linie wynikające z kruchości i odwodnienia naskórka. Złuszczanie przyśpiesza także procesy odnowy w skórze właściwej, co decyduje o napięciu i gęstości skóry.

Peelingi to również jedna z lepszych metod wspomagania transportu przeznaskórkowego.  Przez okres paru godzin po peelingu każda aplikowana na skórę substancja łatwiej wnika w głąb naskórka, a aktywne składniki mogą dzięki temu działać głębiej i wydajniej. Stąd też jednocześnie lekarz bardzo często wraz z substancjami złuszczającymi nakłada, w zależności od potrzeby skóry i problemu, substancje dodatkowe działające odżywczo, regenerująco, rozjaśniająco, przeciwzapalnie, czy antyoksydacyjnie.

Więcej informacji o rodzaju peelingów i ich zastosowaniu znajdziesz na naszej stronie www.medicest.pl w zakładce ZABIEGI- PEELINGI CHEMICZNE.

Polecamy i zapraszamy!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl