SMOG KONTRA MEDYCYNA ESTETYCZNA

medycyna estetyczna kontra smog

 

Jesienią i zimą, skóra codziennie narażona jest na negatywne działanie smogu, dlatego każdego dnia trzeba ją wspomagać w walce niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, z zanieczyszczeniami powietrza.

Dogłębne oczyszczanie i odpowiednia pielęgnacja w domu to absolutne minimum.

Jednakże w tym trudnym dla niej okresie, szczególnie  powinno się wspierać skórę silniej działającymi, specjalistycznymi zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej.

Nie ma jednego skutecznego sposobu na wzmocnienie skóry, poprawę jej kondycji, zniwelowanie negatywnych skutków oddziaływania smogu oraz zwiększenie ochrony przed szkodliwymi czynnikami.

Z szerokiej gamy zabiegów estetycznych, pomagających w walce ze smogiem, szczególnie polecamy Wam:

  • złuszczanie chemiczne skóry (peeling): najlepszym sposobem na walkę ze smogiem jest oczyszczanie skóry, usuwanie martwych komórek wraz ze szkodliwymi cząsteczkami, które są tak małe, że bez problemu wnikają w głąb skóry;
  • mezoterapia  kwasem hialuronowym nieusieciowanym oraz koktajlami zawierającymi substancje nawilżające i utrzymujące wodę w skórze: nawilżanie jest nieodzowną metodą wspomagającą skórę poddaną działaniu smogu.
    Substancje czynne o właściwościach nawilżających działają dwojako: poprzez wnikanie do warstwy rogowej i wiązanie wody w naskórku oraz poprzez uszczelnianie bariery naskórkowej i zapobieganie ucieczce wody;
  • wstrzykiwanie polinukleotydów: w antyoksydantach siła.
    Zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się do występowania zjawiska zwanego stresem oksydacyjnym. Jest to  stan zaburzonej równowagi między naturalnie występującymi w skórze wolnymi rodnikami i antyutleniaczami, w wyniku którego włókna kolagenowe ulegają degradacji. Ponieważ skóra nie potrafi się bronić przed negatywnymi czynnikami z zewnątrz, potrzebuje pomocy w postaci pielęgnacji z zastosowaniem antyoksydantów.
  • mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym z własnej krwi:  dzięki zawartości czynników wzrostu i komórek macierzystych doskonale rewitalizuje skórę, dodaje jej energii i pobudza do regeneracji, dzięki czemu powstałe w ciągu dnia uszkodzenia są szybciej i efektywniej naprawiane.
  • mikronakłuwanie frakcyjne Dermapenem- kontrolowane uszkodzenia skóry w trakcie nakłuć pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu, dzięki czemu skóra staje się grubsza, mocniejsza i bardziej odporna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, w tym smogu.

Kluczem do sukcesu w walce o zdrowa skórę i niwelowanie szkodliwego oddziaływania na nią smogu jest przede wszystkim regularność i konsekwencja, zarówno w pielęgnacji domowej , jak i profesjonalnej .

Aby jak najdłużej cieszyć się zdrową, młodą, gładką i promienną skórą, warto regularnie odwiedzać swojego lekarza.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl