SKÓRA KONTRA SMOG

 

skóra kontra smog (2)Nasza skóra jest jednym z najważniejszych i większych narządów ochronnych organizmu człowieka. To ona chroni nas przed zanieczyszczeniem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, często przyjmując „pierwszy cios”.

Wiemy w jakim stopniu zanieczyszczenia powietrza oddziałują na układ oddechowy i układ krążenia, ale czy zdajemy sobie sprawę, że mają one również ogromny wpływ na skórę?

Za pośrednictwem gruczołów łojowych i potowych oraz mieszków włosowych, szkodliwe cząsteczki smogu wnikają w skórę i przyczyniają do nieodwracalnych zmian. Elementy strukturalne skóry takie jak kolagen, elastyna, lipidy czy kwas hialuronowy, są atakowane przez dodatkowe utleniacze. Na uszkodzenia powodowane zanieczyszczeniami narażona jest także bariera naskórkowa z czym wiąże się pogorszenie funkcji regeneracyjnych naskórka i suchość skóry. Konsekwencją oddziaływania smogu na skórę obejmują przedwczesne starzenie się, utratę jędrności, zmarszczki, zaburzenia pigmentacji prowadzące do powstania przebarwień, alergie, atopowe zapalenie skóry, trądzik, nadmierne rogowacenie, nadprodukcję sebum, a nawet  nowotwory skóry. Wszystko dzieje się stopniowo, na poziomie komórkowym, a  efekty nie zawsze są widoczne od razu, po krótkim czasie ekspozycji. Jednak zmiany te kumulują się i nieuchronnie prowadzą do zmian w skórze, pogorszenia jej wyglądu, przyspieszenia starzenia.

Absolutną koniecznością pozostaje więc ochrona skóry przed zanieczyszczeniami.

Dzięki codziennej pielęgnacji i zdrowej diecie bogatej w naturalne antyoksydanty jesteśmy w stanie zatrzymać niekorzystne skutki działania smogu na naszą skórę, a nawet poprawić stan cery.

Podstawą pielęgnacji antysmogowej jest odpowiednie nawilżenie skóry, wzmocnienie jej bariery ochronnej i działanie antyoksydacyjne. Produkty pielęgnacyjne powinny uszczelniać płaszcz hydrolipidowy, wykazywać działanie ochronne przed zanieczyszczeniami i smogiem, a co za tym idzie zapobiegać szkodliwemu działaniu wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się skóry.

Warto również skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Twój lekarz dobierze indywidualnie zabiegi, które dokładnie oczyszczą Twoją skórę, a następnie nawilżą oraz odbudują i wzmocnią barierę lipidową, a także zwiększą odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Zabiegi te sprawią, iż Twoja skóra odzyska świetlisty i zdrowy wygląd.


REJESTRACJA

PRZERWA MAJOWA:
29.04-05.05.2024r.
Zapraszamy od 06.05 od godziny 10:00

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl