SERA PRZECIWSTARZENIOWE MONODERMA

MonoDermà to gama innowacyjnych kosmetyków przeciwstarzeniowych – opatentowane składniki aktywne są zamknięte w biodegradowalnych żelkach, w jednorazowych dawkach i w optymalnym stężeniu zapewniającym skórze pożądane odżywienie, odmłodzenie i ochronę. Bez konserwantów, bez dodatków barwiących i zapachowych, zapewniają maksymalną tolerancję dla najbardziej wrażliwych rodzajów skóry. Producentem tych wyjątkowych 28-dniowych kuracji w formie serum jest włoska firma farmaceutyczna z ponad 130-letnim doświadczeniem – Giuliani Pharma. Pacjenci cenią nie tylko skuteczność serów, ale też innowacyjną i wygodną formułę kapsułek, przyjemną konsystencję i efekt gładkości i miękkości, jaki pojawia się na skórze natychmiast po aplikacji („baby face”).

Nowością marki są 3 sera dopasowane do potrzeb skóry dojrzałej w zależności od wieku.

INTENSYWNE SERUM PRZECIWZMARSZCZKOWE MONODERMÀ GR-SYSTEM 40+

Co się dzieje ze skórą po 40. roku życia?

W tym okresie w życiu większości kobiet zaczynają się zmiany menopauzalne, co powoduje przyspieszone starzenie się skóry. Wraz ze spadkiem poziomu estrogenów pojawia się coraz więcej zmarszczek, pogłębiają się i utrwalają bruzdy nosowo-wargowe czy linie marionetki, w wyniku nagłego spadku kolagenu zmniejsza się jędrność i objętość skóry. Skóra staje się przesuszona, zmęczona, wolniej się regeneruje.

Składniki serum 40+:

  • GLA RUTIN (patent Giuliani) – kompleks przeciwdziałający objawom spadku poziomu estrogenów,
  • kwas hialuronowy – zapobiega odwodnieniu, nawilża suchą skórę,
  • olej łubinowy – wspiera produkcję kolagenu,
  • LIPOCHROMAN-6 i AR-GB11 – chroni skórę przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami.

Efekty:

Po 4 tygodniach codziennego stosowania serum widać wyraźną poprawę nawilżenia
i elastyczności skóry. Serum odbudowuje barierę hydro-lipidową naskórka, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i utratą wilgoci. Zwiększa się też synteza kolagenu i elastyny, a więc tzw. białek podporowych skóry, odpowiedzialnych za jej jędrność, gęstość i sprężystość, a także produkcja kwasu hialuronowego. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra odzyskuje elastyczność, miękkość i gładkość.

INTENSYWNE SERUM LIFTINGUJĄCE MONODERMÀ SOY CALCIUM SUPREME 50+

Co się dzieje ze skórą po 50. roku życia?

Pogłębiają się zmiany w owalu i objętości twarzy, co związane jest ze zwiększoną aktywnością enzymów rozkładających kolagen i elastynę (metaloproteinazy i elastazy). Zmniejsza się również ilość kwasu hialuronowego, co powoduje odwodnienie skóry i przyczynia się do powstawania zmarszczek. Skóra traci jędrność i zaczyna opadać. Pojawiają się tzw. chomiczki, widoczna staje się dolina łez, owal traci ładną linię.

Składniki serum 50+:

  • ferment soi (patent Giuliani) – przeciwdziała uszkodzeniom spowodowanym stresem oksydacyjnym, pobudza produkcję kwasu hialuronowego,
  • mikrokryształy wapnia – naturalnie wypełniają zmarszczki, wyrównują strukturę skóry,
  • kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej – nawilża skórę, zapobiega jej odwodnieniu,
  • naturalne ekstrakty – redukują zmarszczki mimiczne, które w tym wieku często ulegają utrwaleniu.

Efekty:

Regularne stosowanie serum 50+ zapewnia naturalny i delikatny efekt liftingu. Skóra staje się bardziej jędrna i gęsta, co jest efektem stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.
W efekcie dochodzi do poprawy owalu. Dzięki zwiększeniu ilości kwasu hialuronowego następuje silne nawilżenie przesuszonej skóry (typowy problem w tym wieku), a także widoczna redukcja zmarszczek (zarówno ich szerokości, jak i głębokości). Serum chroni też skórę przed stresem oksydacyjnym, który jest jednym z głównych powodów jej przyspieszonego starzenia się.

INTENSYWNE SERUM PRZECIWSTARZENIOWE MONODERMÀ OCTASIN-AGE 60+

Co się dzieje ze skórą po 60. roku życia?

W tym okresie dochodzi do gwałtownie postępującego procesu starzenia się skóry. Zmniejsza się grubość naskórka i jego nawilżenie, zwłaszcza w odsłoniętych miejscach, takich jak twarz, szyja, dekolt i grzbiety dłoni. Jednocześnie skóra traci w widoczny sposób objętość i podparcie z powodu utraty kwasu hialuronowego i kolagenu. Tekstura skóry również ulega pogorszeniu w wyniku zmniejszenia ilości włókien elastyny, pogłębiają się też ciemne przebarwienia i zmiany pigmentacyjne.

Odpowiedzią na te objawy jest serum z innowacyjnym składnikiem o działaniu podobnym do retinolu, bez jego skutków ubocznych!

Tym innowacyjnym, nowym składnikiem zastosowanym w serum 60+ jest kwas nerolowy (patent Giuliani). We współpracy z Uniwersytetem w Mediolanie firma Giuliani zbadała nową klasę cząsteczek pochodzących z piór papugi – są to psittakofulwiny (Parrotina), czyli pigmenty wytwarzane w regionie cebulek czerwonych piór szkarłatnych ar. Jedną z tych cząsteczek jest kwas nerolowy, który działa podobnie jak retinol, ale bez skutków ubocznych.

MonoDermà produkuje kwas nerolowy syntetycznie, nie pochodzi on od papug!

Efekty:

To przede wszystkim rozjaśnienie skóry i ujednolicenie jej kolorytu, widoczna redukcja zmarszczek, zmniejszenie szorstkości naskórka, nawilżenie, ujędrnienie i zagęszczenie. Skóra staje się promienna, gładka, elastyczna, sprężysta, odzyskuje świeży koloryt. Serum pomaga też walczyć z objawami fotostarzenia, które w tym wieku ulegają szczególnemu nasileniu, zwłaszcza u osób, które w ciągu swojego życia nie stroniły od słońca.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl