POSTAW NA NATURALNOŚĆ

spring-733507_1920Najbardziej pożądanym trendem we współczesnej pielęgnacji skóry jest naturalność. Zamiast maskować niedoskonałości cery za pomocą mocnego makijażu, lepiej zadbać o skórę, by zachwycała naturalnym blaskiem.

Kilka, kilkanaście  lat temu najważniejszym było to, by jak najskuteczniej opóźnić proces starzenia się i zamaskować jego objawy. Dzisiaj natomiast chodzi o to, by wyglądać po prostu jak najlepsza wersja siebie.

Celem naszych zabiegów z medycyny estetycznej i tych domowych pielęgnacyjnych i  upiększających nie powinien być zatem tylko młodszy, a co za tym idzie, nieco nienaturalny czy zmieniony wygląd, ale nieskazitelna, zdrowa skóra. To promienna cera jest naszą największą ozdobą, niezależnie od wieku.

W jaki sposób uzyskać ową idealną, promienną cerę ?

Chroń skórę przed słońcem. Filtr przeciwsłoneczny to bodaj najważniejszy kosmetyk, jakim dysponujemy.

Nie ma sensu kupowanie i stosowanie najnowocześniejszych produktów do pielęgnacji skóry, zawierających przeciwutleniacze, peptydy czy retinol, jeśli nie stosujemy codziennej tarczy w postaci kremu chroniącego przed promieniowaniem UV. Ekspozycja skóry na promieniowanie UV zaneguje  wszystkie korzyści, jakich dostarczymy skórze za pośrednictwem drogich kremów i preparatów..

Zabiegi  medycyny estetycznej na twarz to cały arsenał środków do wygładzania, ujędrniania i poprawiania jakości skóry. Są jednak wśród nich  zabiegi, które szczególnie dobrze radzą sobie z utrzymywaniem skóry w dobrej kondycji, bez zmiany wyglądu twarzy.  W gabinecie medycyny estetycznej postaw na regularne złuszczanie skóry oraz mezoterapię. To poprzez długofalowe działanie nakierunkowane na ciągłe pobudzanie i podtrzymywanie procesów odnowy w skórze spowodujemy iż skóra jest  jasna, dobrze napięta, pogrubiona, o mało wyrazistych porach, doskonale nawilżona, bez zmarszczek powierzchownych, czyli taka, jaką posiadają „w naturze” osoby młode.

Dużym błędem, który popełniają osoby chcące zachować młody, dobry, naturalny  wygląd jest przekonanie, że jedynie zabiegi dające natychmiastowe efekty odmładzające, takie jak botox, wypełniacze, zabiegi laserowe są w stanie zatrzymać proces starzenia.  Są to zabiegi ważne, czasami nieodzowne, ale nie podstawowe, nie najważniejsze i nie wpływają na strukturę skóry.

Warunkiem istotnie wpływającym na skuteczność zabiegów jest ich systematyczność i powtarzalność.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl