PIELĘGNACJA SKÓRY ZIMĄ – ZASADY OGÓLNE

wintry-2993370_1920Podstawą pielęgnacji każdej skóry jest jej dokładne oczyszczanie dostosowane do typu skóry, problemu, jak i pory roku. Zimą nie zaleca się kosmetyków na bazie alkoholu czy mydła, które dodatkowo mogą wysuszać skórę. Należy stosować preparaty o bogatszej konsystencji (np. mleczko czy śmietanka), które zawierają więcej składników natłuszczających.

Po prawidłowym oczyszczeniu skóry, najważniejszym elementem „zimowej pielęgnacji” jest jej ochrona przed zimnem oraz dodatkowe natłuszczanie. Podobnie jak preparaty oczyszczające skórę, kremy powinny mieć bogatszą konsystencję.  Stosowanie bogatszej formuły kosmetyku zapobiega podrażnieniom, odmrożeniem i nadmiernemu przesuszeniu skóry. Powinny one również zawierać w składzie składniki odżywcze i nawilżające, jak witaminy A i E, kwas hialuronowy czy nienasycone kwasy tłuszczowe.

Zawsze przed wyjściem na zewnątrz, należy nałożyć na twarz, ręce odpowiedni krem ochronny do stosowania zimą lub o tzw. ochronie polarnej. Takie kosmetyki chronią skórę przed utratą wilgoci nawet w bardzo niskich temperaturach.

W ciągu dnia nie powinno się stosować kremów nawilżających, ponieważ pod wpływem mrozu mogą one spowodować podrażnienia.

Odpowiedni krem na noc również powinien mieć bogatą konsystencję oraz działanie nawilżające i odżywcze.

Skóra wokół oczu oprócz  codziennego stosowania lekkiego  kremu  półtłustego pod oczy, wymaga na zewnątrz również dodatkowej ochrony i natłuszczenia.

Ważne jest również regularne stosowanie maseczek o działaniu nawilżającym i odżywczym. W ich składzie powinny się znaleźć witaminy A, D, E, K, B5, ceramidy, alantoina, kwas hialuronowy i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Pomimo, iż o tej porze roku słońce nie świeci tak intensywnie i w większości jest za chmurami, to nie należy zapominać o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej. Szczególnie musimy pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych w górach, gdzie ekspozycja promieniowania UV na naszą skórę jest zdecydowanie silniejsza.

Więcej informacji na temat zimowej pielęgnacji oraz o zabiegach na naszej stronie www.medicest.pl oraz numerami telefonów 61 639 50 75 oraz 784 674 835.

ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl