PEELINGI FENOLOWE

Fenol (hydroksybenzen – organiczny związek chemiczny) został odkryty w 1834 roku przez Friedlieba Runge’a, który wydzielił go ze smoły węglowej. Była to forma zanieczyszczona. W 1841 roku, August Laurent uzyskał fenol w czystej postaci.

Antyseptyczne właściwości fenolu zostały wykorzystane przez Josepha Listera, brytyjskiego chirurga (żyjącego w latach 1827-1912). Zainicjował on zasadę dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, rąk oraz ran przy użyciu kwasu karbolowego (fenolu), przez co umieralność w szpitalach z powodu infekcji, znacząco zmalała. Działania te nie spotkały się z aprobatą ówczesnego Angielskiego Towarzystwa Medycznego, ze względu na bardzo dużą toksyczność fenolu.

Peeling Fenolowy jest jednym z najstarszych eliksirów młodości. Po raz pierwszy zastosowano w 1882 roku. Pierwsza opisana procedura zabiegowa przez Dr Paula G. Unna  w 1882 roku dotycząca działania kwasu salicylowego, rezorcyny, kwasu trójchlorooctowego i fenolu na skórze stała się punktem odniesienia dla wielu innych autorów. Prof.dermatologii na New York University George M. Mackee opublikował swoje badania  w 1952 roku., a pierwszy raz zastosował fenol do celów terapeutycznych już w 1903 roku.

W latach 60. XX wieku dermatolodzy i chirurdzy plastyczni eksperymentowali z wieloma formułami zawierającymi fenol.

Jednak dopiero od 1962.r zapisały się na stałe do zabiegów stosowanych w Medycynie Estetycznej i Chirurgii Plastycznej dzięki tzw. Baker-Gordon Formula. Pomimo, iż była i jest to metoda bardzo drastyczna przynosiła zadowalające efekty lecznicze.

W latach 90 zaczęto stosować najmocniejszy z peelingów fenolowych tzw. Exoderm, który był obarczony bardzo dużym ryzykiem powikłań w trakcie zabiegu jak i po nim.

Obecnie standardy zabiegowe są mniej drastyczne, bezpieczniejsze w porównaniu z zastosowaniem fenolu sprzed 50 lat, a dokładnie opracowane formuły pozwalają na zastosowanie zabiegów nawet tylko w niektórych obszarach twarz, takich jak okolice oczu czy górnej wargi.

Dr Philippe Deprez opracował użycia peelingu fenolowego, tak aby było to łatwe i bezpieczne. W 2013 roku, fenol otrzymał status środka medycznego klasy IIa i zagościł w medycynie estetycznej, dzięki firmie Skin Tech Pharma Group, która wprowadziła produkty fenolowe na rynek.

Są to preparaty LIP & EYELID, EASY PHEN LIGHT.  EASY PHEN VERY LIGHT .

Wszystkie posiadają certyfikaty certyfikaty bezpieczeństwa  (medyczne CE Class II ) do stosowania zarówno w użyciu lokalnym, jak i na całą twarz.

Jak działa fenol i peeling fenolowe?

Fenol ma właściwości wytrącania białek powierzchniowych. Późniejsze działanie fenolu jest zatrzymywane w momencie, gdy ten wiąże się z białkami skóry, tworząc duże cząsteczki, które nie mają możliwości dalszej penetracji.

Obecnie stosowany peeling fenolowy  to modyfikowany, buforowy roztwór zawierający fenol, który dzięki odpowiedniemu składowi chemicznemu powoduje szybką kontrolowaną denaturację i koagulację keratynocytów i powoduje regenerację skóry bez ogólnych skutków metabolicznych

Peelingi fenolowe powodują głębokie złuszczenie, a następnie odtworzenie warstw skóry, znacznie odmładzają twarz.

Jest to niechirurgiczne odmładzanie i w pewnym sensie remodelowanie twarzy lub jej okolicy.

Dlaczego stosujemy fenol w medycynie estetycznej?

Peeling fenolowy jest wyjątkowo skuteczną metodą do ze starzeniem się i  bliznami.  Data jego powstania wyprzedza co najmniej o półwiecze moment przeprowadzenia pierwszych operacji faceliftingu i o wiek datę powstania dermabrazji laserowej.

Peeling fenylowy gwarantuje doskonałe, długotrwałe efekty utrzymujące się kilka lat po zabiegu, spektakularne odmłodzenie, usunięcie głębokich zmarszczek i powstanie „trójwymiarowego efektu podciągania skóry”, przez co zapewnia wysoki stopień zadowolenia  pacjenta.

Efekty są lepsze niż w przypadku innych zabiegów estetycznych (peelingami, dermabrazją, laserem , ) przy najsilniejszym stężeniu fenolu porównywalne do  chirurgicznego odmłodzenia skóry i liftingu twarzy.

Wymagany tylko jeden zabieg.

 Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu peelingu fenolowego?

Po zabiegu  uzyskujemy „efekt trójwymiarowego podciągnięcia skóry twarzy”, a co za tym idzie, skóra odzyskuje swoją elastyczność, poprawia się jej grubość i faktura, jest bardziej napięta, uzyskujemy efekt liftingu, podnoszą się lekko usta i nos, napina się skóra pod oczami. Znikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają znacznemu spłyceniu. Przebarwienia są zniwelowane, przez co wyrównuje się koloryt skóry.

Peeling fenolowy jest uważany za jedną z najlepszych alternatywnych metod dla chirurgicznego liftingu skóry twarzy. Jednakże, nawet przy najbardziej sprzyjających warunkach, nie zlikwiduje w 100% obwisłych policzków, czy drugiego podbródka, zwłaszcza przy bardzo zaawansowanych zmianach Nadmiar skóry wciąż może wymagać usunięcia chirurgicznego. Z drugiej strony, lifting chirurgiczny nie poprawi tak efektownie struktury skóry i nie zrewitalizuje jej tak, jak to zrobi fenol.

Wskazania do zabiegu:

Peelingi chemiczne fenolowe są najbardziej agresywnym i najbardziej głębokim  rodzajem peelingów skórnych,  ale są niezwykle skutecznym zabiegiem na poważnie uszkodzoną przez słońce skórę, głębokie  zmarszczki, blizny, a nawet zmiany przednowotworowe.

Wskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem fenolu SKIN TECH są:

 • idealnym wskazaniem jest skóra pokryta siatką zmarszczek
 • drobne i głębsze zmarszczki, bruzdy, załamania skóry
 • posłoneczne uszkodzenia skóry
 • fotostarzenie skóry oraz defekty z nim związane
 • rogowacenie słoneczne
 • zespół nabłoniaków znamionowych
 • znamiona naskórkowe
 • zaburzenie pigmentacji skóry: plamy soczewicowate, melazma, piegi, przebarwienia poinfekcyjne, bielactwo
 • skóra pergaminowa
 • skóra cienka, która utraciła swoją elastyczność i sprężystość (rewitalizacja skóry)
 • blepharoplastyka powiek dolnych i górnych
 • cheiloplastyka (korekcja górnej wargi)

Wszystkie rodzaje skóry rasy kaukaskiej, najczęstszej w naszej strefie klimatycznej wg klasyfikacji  Fitzpatricka fototypy od I do IV, idealnie kwalifikują się do zabiegu. Nieco gorzej na zabieg peelingiem fenolowym reagują osoby o ciemnej karnacji, ze względu ma możliwość przedłużonej fazy przebarwienia skóry podczas gojenia.

Czy peeling fenolowy jest bezpieczny?

Jak przy każdym zabiegu medycznym, istnieją potencjalne powikłania. Odpowiedni dobór pacjentów, konsultacja przed zabiegiem, profesjonalnie wykonany peeling tylko przez lekarza, wizyty kontrolne u lekarza w trakcie gojenia skóry oraz bezwzględne, sumienne przestrzeganie przez pacjenta zaleceń pozabiegowych  minimalizuje to ryzyko. A rezultaty są spektakularne.

Ważne

Należy pamiętać, iż nawet tak głębokie peelingi mają swoje ograniczenia, jeśli chodzi o uzyskane efekty. Pacjent musi stosować się do zasad procedury, która obejmuje etap przed, w trakcie oraz pielęgnację po zabiegu. Pacjenci, którzy maja  obawy i wątpliwości, lub nie mieli wykonywanych profesjonalnych zabiegów peelingujących powinni rozpocząć leczenie mało inwazyjnymi i bezbolesnymi peelingami, poprzez peelingi o średniej głębokości i dopiero wówczas rozważyć możliwość wykonania tak głębokiego peelingu, jakim jest fenol. Do tego czasu, pacjent ma szansę dowiedzieć się czegoś więcej na temat peelingów chemicznych, ich mocy, swojej tolerancji oraz tego, jaki ostatecznie mają wpływ na ich skórę.

10 dni przed zabiegiem wskazane jest zastosowanie toksyny botulinowej zwłaszcza gdy występują utrwalone zmarszczki mimiczne. Dotyczy to zwłaszcza peelingu Easy Phen Light i Lip and Eyelid formula.

Okres rekonwalescencji trwa 7 do 14 dni – przez ten czas pacjenci powinni zrezygnować ze swoich codziennych zajęć i wziąć wolne, w trakcie którego naskórek będzie mocno się złuszczać, a skóra regenerować. Dotyczy to zwłaszcza peelingu Easy Phen light i Lip and Eyelid formula.


REJESTRACJA

W OKRESIE LIPCA I SIERPNIA NOWE GODZINY REJESTRACJI I PRZYJĘĆ

PONIEDZIAŁEK- 12:00-17:00
WTOREK- 13:00-19:00
ŚRODA- 12:00-17:00
CZWARTEK- 13:00-19:00
PIĄTEK- 12:00-17:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl

OFERTY PROMOCYJNE

- PAKIETY ZABIEGOWE

- TWOJE URODZINY W MEDICEST - ODBIERZ ZNIŻKĘ NA ZABIEG!

- ZAPROŚ ZNAJOMEGO I ODBIERZ 100 ZŁ ZNIŻKI!

- 10 % RABATU NA ZABIEGI DLA FACEBOOKOWICZÓW!

SZCZEGÓŁY W AKTUALNOŚCIACH.
ZAPRASZAMY!

NOWE ZABIEGI i PREPARATY

- POLINUKLEOTYDY

- BIODERMO- REWITALIZACJA ANTYOKSYDACYJNA

- LINIA SKIN

- REVITAFILL XTRA

- PEELINGI FENOLOWE

- PRX-T LADY

- PEELINGI MANDEL

- PEEL2GLOW

- PROFHILO

- REVERSE PEEL

- V CARBON SYSTEM

Szczegóły w zakładce ZABIEGI I AKTUALNOŚCI!

ZAPRASZAMY!

FACEBOOK