OD CZEGO ZALEŻY GŁĘBOKOŚĆ ZŁUSZCZANIA  I SIŁA DZIAŁANIA PEELINGU ? CZY SKUTECZNOŚĆ PEELINGU JEST UZALEŻNIONA TYLKO OD SIŁY I GŁĘBOKOŚCI ZŁUSZCZANIA?

 

Bez tytułuNajbardziej widocznym efektem działania peelingu chemicznego jest złuszczanie się naskórka/skóry.        

Siła i głębokość złuszczania na pewno jest zależna od czynników takich jak:

stężenie procentowe użytych substancji –  im wyższe stężenie procentowe, tym silniej i głębiej zadziała peeling kwasowy.

pH – to stopień kwasowości roztworu. Im niższe pH, tym silniej zadziała kwas.

pKa – oznacza siłę działania samego kwasu (bez roztworu). Im niższe pKa, tym mocniej zadziała kwas.

Nie jest to jednak jedyna zależność.

Na intensywność złuszczania wpływ mają zastosowane technologie pozyskania preparatów oraz elementy recepturowe.

Nie bez znaczenia pozostają  indywidualne właściwości skóry, jej rodzaj, sposób pielęgnacji oraz towarzyszące choroby miejscowe i ogólnoustrojowe. Istotną rolę odgrywają również niekorzystne czynniki zewnętrzne na działanie których narażona jest nasza skóra. Stąd też zastosowanie tego samego preparatu u poszczególnych osób wiąże się z różnymi reakcjami indywidualnymi. Różnym stopniem i intensywnością złuszczania, a tym samym odmiennym  efektem końcowym leczenia.

Warto jednak pamiętać, iż efekt końcowy leczenia peelingami nie jest zależny tylko od siły i głębokości złuszczania. Stosując  peelingi w terapii  nie koncentrujemy się jedynie na działaniu złuszczającym, lecz na pobudzającym odnowę komórkową i regeneracji.

Złuszczenie wierzchnich warstw naskórka jest bowiem bodźcem do mnożenia się i dzielenia młodych komórek w głębszych warstwach skóry.

Pod wpływem złuszczania wewnątrz skóry dochodzi do:

– regeneracji histologicznej

– poprawy ultrastruktury skóry

– odnowy naskórka

– remodelowania mikroarchitektury skóry właściwej

Proces regeneracji w odróżnieniu do efektu złuszczającego nie jest procesem wprost proporcjonalnym do siły peelingu. Regeneracji nie zależy tylko od działania siłowego. O wiele większe znaczenie  w tych procesach ma działanie biologiczne zastosowanego związku oraz regularność i powtarzanie zabiegów.

Więcej informacji o rodzaju peelingów i ich zastosowaniu znajdziesz na naszej stronie www.medicest.pl w zakładce ZABIEGI- PEELINGI CHEMICZNE.

Polecamy i zapraszamy !


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl