O CZYM WARTO WIEDZIEĆ DECYDUJĄC SIĘ NA ODMŁADZANIE ?

strzykawka-z-igłąPiękna skóra powinna być zdrowa, odpowiednio napięta, o jednolitym kolorycie, optymalnie nawilżona i odżywiona.

Chcemy żeby taka była pomimo upływu czasu i coraz częściej decydujemy się na zabiegi odmładzające. Często odwiedzamy gabinet pod wpływem zdjęcia znanej osoby widzianej w prasie, artykułu, reklamy obiecującej natychmiastową poprawę wyglądu, zlikwidowanie wszystkich niekorzystnych zmian i to po jednym zabiegu i najlepiej w przerwie obiadowej.

Nie ma jednego cudownego zabiegu przywracającego młodość skóry i oddziaływującego na wszystkie problemy związane z procesem starzenia się.

Aby to osiągnąć, warto skorzystać z indywidualnie dobranego przez lekarza programu rewitalizacji skóry, łączącego różne techniki zabiegowe.

Prawidłowo poprowadzona i podjęta we właściwym czasie terapia spowoduje, że czas się cofnie. Pacjent korzystający z odmładzającego programu leczenia na ogół wygląda kilka lub nawet kilkanaście lat młodziej niż wskazuje to wiek metrykalny. Nie możemy jednak oczekiwać iż osoba dojrzała zacznie wyglądać jak nastolatka, bo jest to niemożliwe i nierealne.

Nie możemy też oczekiwać, że stanie się to w czasie jednej wizyty, przy pomocy jednego zabiegu.

Pojedynczy zabieg może co prawda zlikwidować w określonych przypadkach, jakiś problem lub błyskawicznie poprawić stan skóry, nadać jej świeży i wypoczęty wygląd, np. przed ważnym spotkaniem, będzie to jednak poprawa krótkotrwała i doraźna.

Jeżeli chcemy zatrzymać czas i zachować młody wygląd pomimo upływu lat, to potrzebujemy profesjonalnej terapii odmładzającej, w skład której wchodzą różne, indywidualnie dobrane do potrzeb każdego pacjenta zabiegi, zarówno lecznicze jak i profilaktyczne, które wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają swoje działanie.

Jest to terapia długotrwała, obliczona na tygodnie, miesiące, która stopniowo zapewni przebudowę skóry i jej głęboką trwałą regenerację.

Tylko tak poprowadzone leczenie zapewni optymalnie młody, ładny ale również, co może najważniejsze, naturalny i zdrowy wygląd.

Nowoczesne odmładzanie to przede wszystkim takie, którego nie widać i które nie zmieni rysów twarzy ale wyeksponuje to co w nas najładniejsze i pomoże ukryć niedoskonałości.

To również leczenie harmonijne, zapewniające naszej twarzy jedną, spójną całość.

Poszczególne partie twarzy muszą zachować odpowiednie proporcje.

Profesjonalny lekarz specjalista powinien odmówić zabiegu na „życzenie”, jeżeli uzna, że taka zmiana pomimo, że modna i lansowana np. w mediach, nie będzie dla wyglądu pacjenta korzystna.

Jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Mamy coraz mniej czasu. Coraz częściej zgłaszają się do gabinetów lekarskich pacjenci, którzy chcieliby bez zbędnego przygotowania, rozmowy położyć się na fotelu, mieć wykonany zabieg i wyjść.

Coraz częściej słyszymy: po co konsultacja, ja tylko na zabieg.

Profesjonalista nigdy nie powinien wykonać zabiegu bez odpowiedniego przygotowania pacjenta, zrozumienia przez niego istoty zabiegu i zmian, które chcemy osiągnąć i bez kwalifikacji do danej procedury medycznej.

Lekarz zaczyna wizytę od wywiadu ogólnego, dotyczącego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, alergii, przebytych operacji. Następnie przechodzi do wywiadu szczegółowego dotyczącego naszych nawyków pielęgnacyjnych, ochrony przeciwsłonecznej, zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i preparatów jakie były w przeszłości u pacjenta zastosowane. Następnie lekarz w trakcie badania diagnozuje stan skóry, analizuje rysy twarzy i zmiany jakie się w niej dokonały.

Nie zajmuje się tylko jedną, wybraną okolicą twarzy ale patrzy na całość.

Zwraca również uwagę na stan kości, mięśni, tkankę podskórną i analizuje zmiany jakie zaszły w procesie starzenia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, problemów, lekarz przystępuje do ich leczenia, kieruje do innego specjalisty lub zaleca badania laboratoryjne, a dopiero potem zajmuje się terapią odmładzającą.

Leczenie musi być zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, do jego wieku i kondycji skóry.

Leczenie musi uwzględniać również dane z wywiadu oraz wcześniej zastosowane procedury z zakresu medycyny estetycznej i podane substancje.

Niektórych procedur medycznych i preparatów nie powinno się ze sobą łączyć lub musi upłynąć stosowny czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami.

Wszystkie te działania maja na celu zapewnienie optymalnego efektu zabiegu, ale i przede wszystkim bezpieczeństwa zabiegu.

Myśląc o bezpieczeństwie nie wolno się godzić, aby zabiegi, które są kwalifikowane jako zabiegi medyczne, były wykonywane przez osobę, która nie jest lekarzem.

Nie wolno się godzić również aby lekarz wykonywał je na zapleczu gabinetu kosmetycznego czy zakładu fryzjerskiego.

Są to procedury medyczne i powinny być przeprowadzone w gabinecie lekarskim , zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej i aseptyki.

Z uwagi na bezpieczeństwo powinny być stosowane również tylko zarejestrowane preparaty, nabyte u oficjalnego dystrybutora, a nie kupowane w internecie.

Nigdy nie mamy gwarancji iż preparaty kupione u przypadkowego sprzedawcy przez internet, zwłaszcza te po okazyjnej cenie, są tymi preparatami, którymi miały być i w jakich warunkach były transportowane i przechowywane.

Wybierając miejsce zabiegu nigdy nie powinno się kierować najniższą ceną ale fachowością, kwalifikacjami osoby wykonującej dany zabieg.

Medycyna estetyczna wymaga odpowiednio długiego czasu kształcenia, nie tylko odbycia kilkugodzinnych kursów.

Coraz więcej pacjentów zgłasza się do gabinetów lekarskich z powikłaniami po podaniu preparatów po cenach okazyjnych na tzw. zakupach grupowych, czy po podaniu preparatów przez osoby nie uprawnione do wykonania danej procedury.

Często pacjent nie wie co miał podane, w jakiej ilości. Utrudnia to otrzymanie fachowej pomocy w leczeniu powikłań.

Pamiętaj, że procedury związane z naruszeniem ciągłości skóry wymagają Twojej pisemnej zgody po zapoznaniu się z możliwymi skutkami ubocznymi i możliwymi objawami niepożądanymi.

Zawsze też powinieneś otrzymać wskazówki co do postępowania po zabiegu w domu.

Pacjenci często pytają w jakim wieku powinienem udać się do gabinetu medycyny estetycznej i czy to już czas zacząć korzystać z zabiegów odmładzających?

Nie ma na to jednej odpowiedzi.

Wiek metrykalny nie idzie często w parze z wiekiem rzeczywistym. Zależy to od jakości naszej skóry, czynników genetycznych, środowiskowych, trybu życia, rodzaju pracy, nawyków żywieniowych, pielęgnacyjnych i wielu innych czynników.

Każdy z nas starzeje się inaczej i w innym tempie.

Nie można czekać aż pojawią się wyraźne oznaki starzenia.

Im bardziej zaawansowane i dłużej utrzymujące się zmiany, tym dłuższy, trudniejszy program leczenia przeciwstarzeniowego, a efekty mniej zadawalające.

Warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i postawić na profilaktykę starzenia.

Im wcześniej wdrożymy odpowiednie postępowanie profilaktyczne, tym dłużej zachowamy młody wygląd.

Regularne wizyty u Twojego lekarza pozwalają na uchwycenie momentu, kiedy coś się zmienia i umożliwią zastosowanie odpowiedniego zabiegu, żeby zatrzymać czas w optymalnym dla Ciebie momencie.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są dla każdego? Tak !

Obecnie lekarze mają do dyspozycji bardzo szeroki wachlarz zabiegów dostosowanych do możliwości każdego pacjenta. Nie jest to medycyna dla wybranych i znanych osób. Z jej osiągnięć może skorzystać każdy.

ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl