Propimask, Biomask, Nanomask

Propimask

Propimask są to maski do twarzy w postaci płatu propylenowego zawierającego aktywne substancje. Polipropylen jest materiałem pochodzenia syntetycznego, termoplastyczny, zapewnia dopasowanie i odpowiednie przyleganie do skóry, nie powoduje podrażnień. Przeciwdziała utlenianiu substancji aktywnych. Pozwala to na wprowadzanie składników aktywnych na zasadzie okluzji. Maski są polecane dla skóry wiotkiej i pozbawionej blasku, zapewniają natychmiastowy efekt odświeżenia i odprężenia, niwelując zmarszczki i popękane naczynka. Likwidują również owrzodzenia, poparzenia i podrażnienia. Regulują pracę gruczołów łojowych, działają przeciwzapalnie.

Biomask

Biomask są to maski do twarzy w postaci płatu biocelulozowego zawierającego aktywne składniki. Bioceluloza jest otrzymywana w procesie fermentacji naturalnej bakterii zatwierdzonej przez GRAS, organizację gwarantującą bezpieczeństwo stosowania substancji. Bioceluloza jest materiałem naturalnego pochodzenia. Jej trójwymiarowa siateczkowa struktura zapewnia maksymalne przyleganie do skóry (okluzja), zwiększając wchłanianie składników zawartych w masce. Biomaski zapewniają znakomite nawilżenie skóry, zwiększają jej elastyczność i przepuszczalność. Zwiększają przepływ krwi, poprawiają odżywienie i natlenienie skóry. Pozwalają na wprowadzenie wybranych selektywnych składników aktywnych w zależności od typu skóry lub obecnych zmian i problemów.

Nanomask

Nanomask to linia masek do twarzy do użytku profesjonalnego, zawierających biocelulozowe podłoże nasycone składnikami aktywnymi zamkniętymi w nanosomach dla uzyskania większej skuteczności i poprawy przenikania przez skórę. Podwójne zastosowanie nanotechnologii w jednym zabiegu: aktywne podłoże biocelulozowe i składniki aktywne zamknięte w nanosomach.

NANOSOMY są to:

  • ekstremalnie małe pęcherzyki (50-200 nm) składające się z fosfolipidów ułożonych dwuwarstwowo;
  • zabezpieczają i przenoszą składniki aktywne (rozpuszczalne w wodzie lub/oraz w tłuszczach);
  • podobne w składzie i strukturze do błon komórkowych, co zapewnia maksymalny poziom przenikania i maksymalne rozproszenie w komórkach;
  • zawierają głównie lecytynę sojową (fosfatydylocholinę) bogatą w Niezbędne Kwasy Tłuszczowe – Essential Fatty Acids.

WŁAŚCIWOŚCI FOSFATYDYLOCHOLINY:

  • oddziaływanie na barierę skórną: naprawia zniszczenia warstwy rogowej, poprawiając funkcje bariery;
  • właściwości przeciwzapalne: zmniejsza puchnięcie w miejscu zapalenia;
  • bakteriobójcze: zapobiega rozszerzaniu się infekcji;
  • reguluje sebum: normalizuje lipidy powierzchniowe skóry, zwiększa poziom kwasu linolowego oraz redukuje ilość skwalenu;
  • wybiela: kwas linolowy daje efekt uwidaczniania i wyrównywania koloru skóry.

Szczególnie polecamy:

Propimask / Biomask BT:

Wskazania  do zastosowania:

Skóra pokryta liniami mimicznymi, wiotka.

Zawiera między innymi:

Argirelinę i Matrixyl.

Argirelina zmniejsza głębokość zmarszczek spowodowanych stałym kurczeniem mięśni związanych z mimiką, szczególnie na czole i w okolicach oczu. Łagodzi skurcz mięśni, rozluźnia skórę i zapobiega formowaniu się zmarszczek mimicznych.

Matrixyl stymuluje fibroblasty do wytwarzania molekuł tkanek łącznych, szczególnie kolagenu i glikozaminoglikanów.

Propimask Kojic Acid:

Wskazania do zastosowania:

Fotostarzenie, przebarwienia (w tym pociążowe), umiarkowany trądzik i łojotok.

Zawiera między innymi:

Glicerynę, Kwas Kojowy, ziołowy kompleks rozjaśniający, Witamina A + E, kolagen.

Kwas kojowy, podobnie jak ziołowy kompleks rozjaśniający, hamuje melanogenezę i blokuje promieniowanie słoneczne. Ma właściwości bakteriostatyczne i fungistatyczne (przeciwgrzybiczne). Jego przeciwbakteryjne działanie jest bardzo pomocne przy leczeniu trądziku i łojotoku. Wygładza skórę, nie powodując podrażnień i nadwrażliwości na światło.

Kolagen zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry, spowalnia starzenie.

Witamina A ma właściwości ochronne, normalizuje keratynizację skóry, rewitalizuje tkanki i zwiększa wytwarzanie kolagenu. Ma właściwości antyoksydacyjne.

Witamina E zwalcza przedwczesne oznaki starzenia spowodowane działaniem wolnych rodników i przez promieniowanie ultrafioletowe. Zwiększa mikrokrążenie, poprawia elastyczność skóry i zmniejsza zmarszczki.

Propimask Salicylic Acid:

Wskazania do zastosowania:

Trądzik, skóra tłusta i mieszana, skóra gruba, ziemista, objawy starzenia skóry.

Zawiera między innymi:

Kwas salicylowy, kolagen, Witamina A + E.

Kwas salicylowy doskonale sprawdza się w terapii skóry tłustej z tendencją do trądziku dzięki właściwościom bakteriostatycznym, regulacji wydzielania łoju i keratolitycznym.

Kolagen zwiększa nawilżenie skóry dzięki zdolności do zatrzymywania wody. Ponadto zwiększa elastyczność skóry i spowalnia starzenie.

Witamina A ma właściwości ochronne, normalizuje keratynizację skóry, rewitalizuje tkanki i zwiększa wytwarzanie kolagenu. Ma właściwości antyoksydacyjne.

Witamina E zwalcza przedwczesne oznaki starzenia spowodowane działaniem wolnych rodników i przez promieniowanie ultrafioletowe. Zwiększa mikrokrążenie, poprawia elastyczność skóry i zmniejsza zmarszczki. Ma właściwości przeciwzapalne, co wspomaga naturalną regenerację skóry.

Propimask Collagen Booster:

Wskazania do zastosowania:

Przedwczesne starzenie, wiotkość skóry.

Zawiera między innymi:

Matrixyl, miłorząb japoński (Ginkgo Biloba), wąkrota azjatycka (Centella Asiatica).

Matrixyl to peptyd mimetyczny (białko upodabniające się) złożony z grup aminokwasów. Stymuluje fibroblasty do syntezy cząsteczek tkanek łączących (kolagenu I, II, III, IV, VII i XVII, fibronektyny, integryny, lamininy V oraz glikozaminoglikanów). Regeneruje macierz skóry, zmniejsza przebarwienia, ujędrnia skórę i spłyca zmarszczki.

Miłorząb japoński wychwytuje wolne rodniki, dzięki czemu chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem.

Wąkrota azjatycka wspomaga działanie Matrixylu – zwiększa stymulację kolagenu i glikozaminoglikanów.

Propimask / Biomask / Nanomask Witamina C

Wskazania do zastosowania:

Fotostarzenie skóry (zmarszczki i przebarwienia), skóra pozbawiona blasku, odwodnienie skóry, rumień, poszerzone naczynka krwionośne.

Zawiera między innymi:

Kwas askorbinowy, Gliceryna, Sorbitol.

Witamina C ma zapobiegać uszkodzeniom oksydacyjnym. Uczestniczy w procesie syntezy kolagenu i elastyny, dzięki czemu ujędrnia i wygładza skórę. Nawilża skórę, wspomaga tworzenie bariery lipidowej w warstwie rogowej skóry, stymuluje odnowę i nawodnienie naskórka. Rozjaśnia przebarwienia pobudzając melanogenezę. Nadaje skórze świetlistość i gładkość.

Gliceryna i sorbitol to czynniki nawilżające. Przywracają odpowiedni poziom wody w naskórku.

Biomask Youth booster

Wskazania do zastosowania:

Starzenie, fotostarzenie, suchość i zwiotczenie skóry.

Zawiera między innymi:

Kolagen, Izoflawony soi, Gliceryna , Palmitoil Tetrapeptyd-3

Kolagen zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry, spowalnia starzenie.

Gliceryna ma właściwości nawilżające i wygładzające, zapewnia odpowiedni poziom wody w naskórku.

Izoflawony soi mają właściwości antyoksydacyjne, chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników (główna przyczyna fotostarzenia). Miejscowe stosowanie izoflawonów soi zapewnia odnowę komórkową i zmniejsza degradację tkanek podtrzymujących. Zwiększa elastyczność i nawilżenie skóry, jednocześnie spowalnia starzenie i zmniejsza wiotkość skóry.

Palmitoil Tetrapeptyd-3 normalizuje keratynizację, rewitalizuje tkanki skóry i poprawia produkcję kolagenu, zapewniając skórze jędrność i elastyczność.

Biomask / Nanomask/ Propimask Daeses

Wskazania do zastosowania:

Wiotkość skóry, zmarszczki spowodowane rozluźnieniem skóry.

Zawiera między innymi:

Dimetyloaminoetanol (DMAE)

DMAE to to naturalny składnik odżywczy pochodzący z ryb, który sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i gładka. Zwalcza oznaki starzenia w sposób natychmiastowy. Przywraca napięcie, zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza zmarszczki i stabilizuje błony komórkowe, naprawia uszkodzenia oksydacyjne kolagenu. Jednocześnie wspomaga kurczenie się naskórkowych keratynocytów (natychmiastowy efekt liftingu) i stymuluje kurczenie się mięśni (długotrwały efekt liftingu).

Propimask Healing

Wskazania do zastosowania:

Uszkodzona i popękana skóra.

Zawiera między innymi:

Pantenol, Kompleks uspakajający, Bisabolol

Pantenol wnika wgłąb skóry, przenika naskórek, gromadzi się w skórze właściwej. Pobudza wygładzanie blizn, zapobiega pogorszeniu stanu skóry i przedłuża nawilżenie skóry.

Kompleks uspokajający koi skórę, łagodzi podrażnienia, zapewnia szybką regenerację uszkodzeń.

Bisabolol działa przeciwzapalnie i antybateryjnie, jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

Propimask / Nanomask Aloe Vera

Wskazania do zastosowania:

Skóra wrażliwa lub podrażniona przez zabiegi medyczno-kosmetyczne (peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, zabiegi laserowe, terapię fotodynamiczną), po ekspozycji na słońce bądź po goleniu lub depilacji.

Zawiera między innymi:

Aloes, Gliceryna,  Chitozan

Aloe Vera głęboko przenika i nawilża głębokie warstwy skóry, odtwarza równowagę hydro-lipidową (działanie nawilżające). Ponadto pobudza regenerację tkanek, przyspiesza odnowę komórkową, powstrzymuje rozwój bakterii, ma działanie kojące i powstrzymuje swędzenie i zmniejsza uczucie bólu (działanie znieczulające). Zmniejsza opuchliznę. Uzupełnia zmienioną barierę lipidową.

Gliceryna ma działanie nawilżające, zapewnia odpowiednie nawodnienie skóry.

Chitozan ma działanie nawilżające, bakteriostatyczne i fungistatyczne (przeciwgrzybiczne).

Dla uzyskania lepszego i pełnego efektu działania czynników aktywnych zawartych w masce zalecane jest wykonanie peelingu powierzchniowego chemicznego lub mikrodermabrazji.

Częstotliwość stosowania masek: co 2-3 tygodnie.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl