JESIENNE SOS DLA SKÓRY TŁUSTEJ I TRĄDZIKOWEJ

jesień trądzikLatem osoby z tłustą cerą oraz te ze skłonnością do trądziku chętnie poddają się działaniu promieni słonecznych. Wygląd skóry poprawia się, na opalonej cerze zmiany zapalne są mniej widoczne. Jednak jesienią problem powraca ze zdwojoną siłą i coraz bardziej widoczne są na naszej skórze niechciane pamiątki z wakacji.

Dlaczego tak się dzieje?

Słońce działa przeciwzapalnie. Zmniejsza się więc liczba krostek, grudek i zmian zapalnych widocznych na skórze. Niestety słońce działa również bardzo stymulująco na zaskórniki, a pierwotną zmianą w trądziku jest właśnie zaskórnik. Z niego tworzą się inne zmiany trądzikowe. To daje opóźniony efekt, jaki możemy na skórze zaobserwować jesienią.

Pod wpływem słońca cały czas dochodzi do stymulacji gruczołów – zarówno łojowych jak i potowych, a to powoduje powstawanie zaskórników i zwiększone wydzielanie łoju.

Gruczoły łojowe produkują niechcianą wydzielinę łojową z dwukrotnie większym nasileniem. Wtedy skóra bardziej się zanieczyszcza, pory bardziej się rozszerzają, pojawiają się niedoskonałości. Pojawiają się też często przebarwienia posłoneczne, a w tych miejscach, gdzie wcześniej były niechciane krostki czy grudki  przebarwienia pozapalne i skóra już nie wygląda tak dobrze, jak latem.

Skóra często jest  wysuszona, a mimo to suchości towarzyszy łojotok. Przesuszenie dotyczy warstwy rogowej skóry, a łojotok – gruczołów łojowych.

Skóra przesuszona, odwodniona zawsze bardziej się przetłuszcza.

Jak sobie z tym radzić?

Nieuniknionym staje się wizyta u lekarza, który dobierze indywidualny program leczenia farmakologicznego, zabiegowego i pielęgnacyjnego w domu. Tylko takie leczenie złożone ma sens i przynosi efekty. Nie pomogą tylko środki tzw. „domowe” czy wizyta u kosmetyczki. Takie działania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Lekarz ułoży taki  plan zabiegowy, który doprowadzi do równowagi barierę lipidową skóry likwidując przesuszenie, nawilży ją  i odświeży. Wyrówna czynność i produkcję gruczołów łojowych, zwęzi rozszerzone pory. Usunie przebarwienia i wyrówna koloryt skóry.

Dysponujemy dzisiaj dużą ilością zabiegów, co pozwala dobrać indywidualny program leczenia dla każdego pacjenta.

Każdy z zabiegów czymś się różni, jest przeznaczony dla innego typu skóry lub rozwiązuje inne problemy – nawet w obrębie jednej choroby i tego samego problemu. Dlatego tak ważna jest konsultacja i rozmowa z lekarzem.

Zapraszamy. Nie czekaj, problem sam nie zniknie.


REJESTRACJA

PRZERWA MAJOWA:
29.04-05.05.2024r.
Zapraszamy od 06.05 od godziny 10:00

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl