CZYM JEST PEELING I JAK DZIAŁA?

nakłądanie peeling

Jesień to doskonały czas, by skorzystać z dobrodziejstw jakie oferują peelingi chemiczne. Jest to najstarsza, najszybsza, najbardziej wszechstronna i korzystna ekonomicznie forma profilaktyki starzenia skóry, jej regeneracji oraz leczenia różnorodnych problemów i chorób skóry.

Peeling chemiczny polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry pojedynczym lub wieloma czynnikami, w wyniku czego dochodzi do oddzielenia martwych i uszkodzonych komórek naskórka i ich złuszczenie. Złuszczenie wierzchnich warstw naskórka stanowi bodziec do mnożenia się i dzielenia młodych komórek w głębszych warstwach skóry. Stare i często uszkodzone komórki zastępowane są przez nowe, z bardzo korzystnym efektem estetycznym, a także zdrowotnym. Regeneracja następująca po zabiegach złuszczania wynika z takich samych zasad i mechanizmów, jak procesy gojenia uszkodzeń mechanicznych skóry. Skóra gojąc się musi na nowo odbudować wszystkie elementy sprawnej, prawidłowo funkcjonującej, zupełnie nowej tkanki.  Efektem takiego zabiegu jest głęboka regeneracja tych tkanek sięgająca dużo głębszych warstw niż wynikałoby to z prostej odbudowy uszkodzonych komórek.

Współczesne technologie pozwoliły na nowe wykorzystanie znanych produktów oraz łączenie ich z innymi substancjami, przy jednoczesnym zminimalizowaniu objawów ubocznych i poprawie bezpieczeństwa. Obecnie rzadziej w leczeniu  wykorzystuje się pojedyncze kwasy i substancje złuszczające. Są to zazwyczaj złożone zabiegi oparte na mieszance substancji złuszczających z jednoczesnym podaniem substancji przeciwzapalnych, odżywczych, nawilżających, antyoksydantów, a także składników regenerujących i łagodzących skórę po zabiegu.

Daje to również szerokie możliwości doboru przez lekarza indywidualnego programu leczenia pacjentów.

Zachęcamy do wykorzystania okresu jesiennego i wykonania serii zabiegów peelingujących.

Szczególnie polecamy Państwu zabiegi z wykorzystaniem nowych i innowacyjnych peelingów Labolatorium pHformula.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.medicest.pl w zakładce ZABIEGI- PEELINGI CHEMICZNE.

Serdecznie zapraszamy!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl