DLACZEGO TRZEBA ZŁUSZCZAĆ MARTWY NASKÓREK?

 

   kobieta uśmiechnięta     Młoda, zdrowa skóra regeneruje się zazwyczaj w 28-dniowych cyklach. Wraz z upływem czasu jej odnowa przebiega wolniej. Po 30. roku życia może trwać nawet 40 dni. Proces ten mogą również zaburzać niektóre stany chorobowe.

Martwe komórki naskórka nawarstwiają się.  Skóra staje się szorstka, ziemista, zmęczona, a linie i zmarszczki są bardziej zaznaczone. Złuszczając skórę usuwamy martwe komórki i pobudzamy ją do szybszej regeneracji.

Dodatkowo poprawiamy krążenie, co usprawnia dostarczanie tlenu i składników odżywczych.

Lepiej również wchłaniają się stosowane przez nas kosmetyki pielęgnujące (kremy, balsamy)  jak i również leki stosowane na skórę.

Korzyści takiej terapii mogą obejmować: poprawę kolorytu skóry, rozjaśnienie cery, leczenie przebarwień, poprawę tekstury i tonacji skóry oraz ewentualną redukcję zmarszczek.

Peelingi chemiczne są stosowane już od starożytności, dają wiele możliwości leczenia i upiększania skóry.

Mogą być stosowane na wszystkie obszary ciała wymagające leczenia patologii skóry. Niemniej jednak najczęściej są stosowane na skórę twarzy, dekoltu oraz dłoni.

Powstają cały czas nowe preparaty, nowe kombinacje substancji. Oprócz składników złuszczających często preparat jest wzbogacony o inne substancje, które są w stanie współdziałać z aktywnością różnych kwasów. Mieszanki takie mają wielorakie zalety. Przede wszystkim chodzi w nich o wykorzystanie złuszczenia jako procesu ułatwiającego wnikanie innych substancji w głąb skóry dzięki którym uzyskiwane efekty są jeszcze lepsze, a zastosowanie peelingów bezpieczniejsze.

Obecnie nowoczesne peelingi chemiczne nie uszkadzają powierzchni skóry – efektem czego jest mniejsze podrażnienie skóry, ale skuteczne złuszczenie.

Jest to niezwykle skuteczna, prosta, niezastąpiona i bezpieczna metoda leczenia i upiększania skóry, pod warunkiem  dostosowania odpowiedniego preparatu do indywidualnych potrzeb danej osoby. Dla każdego problemu, rodzaju skóry istnieją odpowiednio dobrane substancje, w odpowiednim stężeniu, głębokości działania, sposobie złuszczania i odpowiedniej częstotliwości działania.

Należy pamiętać, że niewłaściwe zastosowanie  substancji złuszczających nie tylko nie poprawi wyglądu skóry ale może pogorszyć jej stan. Może prowadzić także  do bardzo niebezpiecznych powikłań.

Więcej informacji o rodzaju peelingów i ich zastosowaniu znajdziesz na naszej stronie www.medicest.pl w zakładce ZABIEGI- PEELINGI CHEMICZNE.

Polecamy i zapraszamy!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl