DLACZEGO ZIMĄ POGORSZA SIĘ WYGLĄD MOJEJ SKÓRY?

winter-343565_960_720

      Zima to bardzo trudny okres zarówno dla całego organizmu jak i skóry. Nasza skóra narażona jest na działanie szeregu niekorzystnych czynników takich jak: wiatr, śnieg, mróz, gwałtowne zmiany temperatur, centralne ogrzewanie, które negatywnie wpływają zwłaszcza na barierę lipidową skóry. Dodatkowo zimne powietrze jest suche, prawie zupełnie pozbawione wilgoci.  W efekcie skóra traci wilgoć prawie dwa razy szybciej niż latem, a tym samym staje się szorstka, mało elastyczna. Przy niskiej wilgotności, zmniejsza się również wydzielanie łoju. Stąd często dochodzi do łuszczenia się skóry. Ponadto przy dużych amplitudach temperatur naczynka rozkurczają się i kurczą na przemian, co może prowadzić do ich kruchości i pękania. Przy stale utrzymujących się niskich temperaturach naczynia krwionośne ulegają zwężeniu zmniejszając tym samym ukrwienie, odżywienie  i metabolizm skóry.

Dłuższe eksponowanie twarzy przy minusowych temperaturach, np. podczas uprawiania sportów zimowych, naraża na wysuszenie, podrażnienia i odmrożenia.

Dlatego też, wielu z nas, szczególnie przy braku odpowiedniej pielęgnacji, zauważa zimą pogorszenie stanu skóry.

Niekorzystny wygląd cery przejawia się:

– przesuszeniem i łuszczeniem się skóry

– miejscowym zaczerwienieniem, z poszerzonymi naczyniami krwionośnymi

– małą elastycznością skóry

– niedożywieniem – zbyt mała ilość mikroelementów i witamin, dostarczanych do organizmu przyczynia się do dodatkowego osłabienia kondycji naszej skóry zimą

– gorszym ukrwieniem

– szarym, ziemistym wyglądem

–  brakiem naturalnego blasku

– w przypadku trądziku zwykłego można dojść do zwiększonego łojotoku oraz zwiększenia ilość zaskórników, a zmiany często obejmują ponadto dekolt, ramiona, czy plecy

– większą podatnością na infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe i alergie

Dlatego zimą szczególnie ważna jest odpowiednia pielęgnacja w warunkach domowych i korzystanie z profesjonalnych zabiegów.

Zapraszamy do śledzenia naszego facebooka i strony internetowej. Podpowiemy co robić i jak pielęgnować skórę o tej porze roku, żeby jak najmniej ucierpiała i była zdrowa oraz promienna na powitanie wiosny.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl