CZY POWINNIŚMY SIĘ MARTWIĆ ZWIĘKSZONYM WYPADANIEM WŁOSÓW JESIENIĄ?
Istnieją pewne wahania w ilości traconych włosów w zależności od pór roku. Zwiększone wypadanie obserwujemy jesienią i wczesną wiosną. Są one minimalne w porównaniu ze zwierzętami, które regularnie linieją, ale i tak są powodem naszego niepokoju i poszukiwania pomocy.
Wypadanie włosów jesienią nie powinno budzić niepokoju, o ile trwa krótko. Wiosną więcej mieszków włosowych przechodzi w fazę telogenu (spoczynku) i pozostaje w niej przez okres letni. Prowadzi to do zauważalnej większej utraty włosów jesienią.
Jesień to okres przejściowy. Wysuszona po lecie skóra potrzebuje dużej dawki nawilżenia, a nasz organizm odpowiednich składników odżywczych.
Osłabienie organizmu objawia się często łamliwością paznokci, problemami cery i właśnie nadmiernym wypadaniem włosów.
Do tego dochodzi wiatr, zimno i zmienność temperatur.
Za sezonowe wypadanie włosów po lecie odpowiadają też hormony. Jesienią stymulacja hormonalna w porównaniu z latem zmniejsza się, co ma również niekorzystny wpływ na wygląd skóry, paznokci i włosów.
Pamiętaj, mimo iż zwiększone wypadanie włosów jesienią jest fizjologiczne to warto wspomóc ten trudny dla nich okres odpowiednią dietą i pielęgnacją oraz ograniczyć do minimum czynności upiększające. Warto również skorzystać z pomocy profesjonalnych zabiegów, które zahamują wypadanie włosów i pobudzą wzrost nowych. Zgłoś się do lekarza, gdy wypadanie jest nasilone, przedłuża się lub towarzyszą mu inne objawy. Nadmierne wypadanie włosów może oznaczać zmiany miejscowe skóry głowy lub być oznaką zaburzeń w organizmie, a nawet choroby.
Więcej o leczeniu włosów i zabiegach na naszej stronie www.medicest.pl.
Zapraszamy!