CZY PEELING DOMOWY JEST BEZPIECZNY I CZY MOGĘ STOSOWAĆ KAŻDY DOSTĘPNY PEELING?

liście jesiennePeelingi domowe to niezastąpione i bezpieczne zabiegi pielęgnacyjne, pod warunkiem prawidłowego ich dobrania do rodzaju cery i problemu. Nie wszystkie rodzaje peelingów, i nie  zawsze, mogą być wykonywane przez każdego.

Postaramy się podpowiedzieć jaki rodzaj peelingu jest odpowiedni dla poszczególnych rodzajów skóry.

Najczęściej stosowane są następujące rodzaje peelingów:

peeling enzymatyczny –  działanie peelingów enzymatycznych opiera się na keratolitycznym działaniu enzymów pozyskiwanych z roślin. Do enzymów tych należą głównie papaina z papai i bromelaina z ananasa oraz enzymy lipolityczne. Dzięki temu peeling enzymatyczny usuwa mieszaninę łoju i zrogowaciałą płytkę naskórka.  To delikatna  metoda peelingu. Mogą ją stosować nawet osoby o wrażliwej lub unaczynionej skórze. Sprawdzi się doskonale przy odwodnieniu skóry czy cerze suchej.

peeling enzymatyczny typu gommage – Nazwa peelingu pochodzi od francuskiego słowa gommage – ścieranie gumką. Jest zabiegiem delikatnym. Zawiera enzymy, które  niszczą martwe komórki warstwy rogowej naskórka. Po zaschnięciu na skórze zmywa się go,  w przypadku skóry wrażliwej, odwodnionej lub z poszerzonymi naczyniami. W przypadku skóry przetłuszczającej się, zanieczyszczonej usuwamy go palcami trąc skórę tak jak używamy gumki.  Peeling gommage łagodnie usuwa zrogowaciałe, martwe komórki skóry, nie powodując nadmiernego przekrwienia  ani jej wysuszenia.

scrub – złuszczanie naskórka następuje przez wykorzystanie substancji, które w swoim składzie mają między innymi naturalne ziarnistości pochodzące np. z pestek owoców. Złuszczenie w tego typu peelingach następuje na skutek mechanicznego tarcia drobinek po skórze. Nie jest peelingiem odpowiednim dla skóry naczyniowej, z trądzikiem różowatym, pospolitym. Nie stosujemy go gdy mamy jakiekolwiek wypryski skórne.

brushing  (nazywany peelingiem szczotkowym)– to zabieg wykonywany przy pomocy specjalnej szczoteczki lub aparatury, która posiada szczoteczki przystosowane do usuwania uszkodzonego naskórka. Brushing jest polecany głownie do skór grubych, słabo ukrwionych, bladych i ziemistych. Pobudzenie ukrwienia powoduje ujednolicenie kolorytu, skóra staje się lepiej odżywiona, dzięki czemu wygląda promiennie i odzyskuje blask. Nie stosujemy go jeżeli na skórze mamy jakiekolwiek wypryski.

peel-of – to specjalna maseczka, która po nałożeniu zasycha. Następnie jest ściągana w całości w postaci powłoczki, która zawiera martwe elementy naskórka. Peeling przy użyciu maski typu peel of jest delikatny i nie powoduje podrażnień. Może być stosowany do każdego rodzaju skóry ale szczególnie jest przeznaczony dla osób ze skórą wrażliwą i naczyniową.

Jak często stosujemy peeling domowy?

W zależności od potrzeb i rodzaju cery. Im delikatniejsza i wrażliwsza skóra – tym rzadziej. Dla skóry  tłustej, ze skłonnością do rogowacenia, ziemistej, zanieczyszczonej  odpowiednia będzie częstotliwość nawet do 2 razy tygodniowo,  W przypadku wysokiej wrażliwości, częstotliwość może się wydłużyć nawet do 2 razy w miesiącu.

Musimy pamiętać, że im mocniejszy peeling tym potrzeba jego aplikacji  jest rzadsza. Należy zawsze obserwować reakcje skóry i zaczynać od delikatnych rodzajów peelingu i z niższą częstotliwością

Nie musisz kupować gotowych preparatów. Można je samemu przygotować w domu.

Przy  wykonywaniu peelingu profesjonalnego zawsze powiadom lekarza jaki rodzaj peelingu wykonujesz w domu i zapytaj kiedy możesz je ponownie zastosować.

Więcej informacji o peelingach medycznych na naszej stronie www.medicest.pl z zakładce ZABIEGI- PEELINGI CHEMICZNE.

Polecamy i zapraszamy!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl