CZY KAŻDY PREPARAT NAZYWANY PEELINGIEM JEST NIM W RZECZYWISTOŚCI? CZY PEELING DOMOWY LUB KOSMETYCZNY MOŻE ZASTĄPIĆ PROFESJONALNY PEELING WYKONANY W GABINECIE LEKARSKIM?

Cosmetic maskProfesjonalne nazewnictwo dzieli  peelingi na trzy rodzaje, zróżnicowane ze względu na siłę działania i głębokość wnikania w warstwy skóry. Podział ten obejmuje:

peelingi powierzchowne wykonywane w gabinetach kosmetycznych i w kuracjach domowych

– oraz peelingi średniogłębokie i głębokie stosowane w gabinetach lekarskich.

Nie wszystkie preparaty używane w domu, które nazywamy peelingami, są nimi w rzeczywistości. Nie wszystkie działają  w ten sam sposób i nie wszystkie mogą być stosowane do każdego rodzaju cery.

Niektóre „peelingi” przeznaczone do pielęgnacji w domu, między innymi peelingi enzymatyczne i peelingi typu gommage, z powodu małej aktywności  nie są uwzględnianie w klasyfikacjach profesjonalnych. Do preparatów stosowanych w codziennej pielęgnacji o działaniu złuszczającym można natomiast zaliczyć peelingi ziarniste czy chemiczne.

Peelingów domowych nie da się porównać ani zastąpić nimi peelingów wykonywanych przez lekarza w gabinecie medycyny czy dermatologii estetycznej. Co najmniej dwa razy do roku, tj. jesienią i wiosną, powinniśmy poddać się serii zabiegów złuszczających w gabinecie lekarskim.

Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z peelingów domowych, a wręcz przeciwnie!

Peelingi domowe są niezbędnym krokiem w pielęgnacji twarzy i ciała.

DLACZEGO?

Są dodatkiem uzupełniającym codzienną pielęgnację i elementem prawidłowego oczyszczania skóry, co jest przydatne zwłaszcza u osób z przetłuszczającą się cerą i przy poszerzonych porach.

Przygotowują skórę do zabiegów profesjonalnych i podtrzymują efekty tej terapii.

Są niezastąpionym elementem kontynuacji  leczenia domowego po zabiegach złuszczania wykonanych w gabinecie lekarskim. Ma to szczególne znaczenie w przypadku leczenia trądziku pospolitego (młodzieńczego) i  przebarwień skóry, gdzie podtrzymują leczenie i zapobiegają nawrotom zmian.

Odpowiednio dobrany peeling wzmacnia i uodparnia skórę wrażliwą i naczyniową na działanie substancji szkodliwych.

Peeling ułatwia wnikanie i działanie aktywnych składników zawartych w kremach czy balsamach.

Jest doskonałym elementem profilaktyki starzenia skóry oraz wpływa na jej procesy regeneracji.

Sprawia, że nasza skóra od razu wygląda lepiej, jest bardzo miękka, przyjemna w dotyku, gładka, świetlista co zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie.

Nie zapominajmy więc o peelingu domowym czy kosmetycznym, a teraz, i gdy przyjdzie wiosna, umów się na profesjonalne złuszczanie skóry w Gabinecie Lekarskim.

Więcej o peelingach medycznych na naszej stronie www.medicest.pl z zakładce ZABIEGI- PEELINGI CHEMICZNE.

Polecamy i zapraszamy!

 


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl