CO WARTO WIEDZIEĆ NA TEMAT PEELINGÓW

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAOkres jesieni i wiosny to czas sprzyjający wykonywaniu peelingów. Odpowiednio dobrane peelingi usuną przebarwienia, ograniczą zmarszczki. Przywrócą świeżość i blask przesuszonej i zmęczonej skórze. To również doskonały sposób na ograniczenie trądziku, którego objawy nasilają się jesienią i wiosną, oraz leczenie powikłań takich jak blizny i zaburzenia pigmentacji.

Regularne poddawanie się złuszczaniu skóry pozwala na uzyskanie niewiarygodnie dobrych wyników. Często lepszych od tych, które można osiągnąć przy pomocy wielu urządzeń medycznych występujących na rynku.

Jest to nadal najczęściej wykonywana procedura w Gabinetach medycyny estetycznej i cały czas obserwuje się wzrost ilości wykonywanych zabiegów.

Wykonanie peelingu co najmniej dwa razy w roku (najczęściej w okresie wiosny i jesieni) jest standardem nowoczesnych zabiegów odmładzających, wspomagających leczenie trądziku pospolitego i różowatego, przebarwień, blizn, rozstępów.

Dlaczego tak się dzieje?

Różnorodność peelingów pozwala na dostosowanie terapii do stanu ogólnego pacjentów, każdego rodzaju skóry i do rozwiązania różnych problemów.

Peelingi mają bardzo korzystny wpływ na ogólną kondycje naszej skóry. Wywierają wpływ na zwiększenie syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Terapię możemy dostosować do każdej pory roku.

Preparaty są używane od wielu lat. Opracowywane są coraz nowsze techniki wykonywania zabiegów, preparaty do prawidłowego gojenia skóry oraz poprawiła się opieka po zabiegowa. Zmniejszyła się liczba powikłań i działań ubocznych przy jednoczesnym wzroście efektów leczenia. Potrafimy coraz skuteczniej i szybciej reagować i leczyć efekty uboczne. Zabiegi są sprawdzone i bezpieczne.

Najnowsze preparaty, przy dobrej wiedzy lekarza, pozwalają na kontrolę głębokości działania substancji, kontrolę stanu zapalnego po zabiegu, przyspieszenie gojenia i tym samym skrócenie czasu wyłączenia pacjenta z życia codziennego.

Różne peelingi możemy łączyć ze sobą w czasie tej samej wizyty lub dodawać inne substancje w celu osiągnięcia optymalnie dobrego efektu.

Złuszczanie skóry można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Działając na różnych głębokościach skóry, kontrolując jej uszkodzenie, jesteśmy w stanie dopasować peeling indywidualnie do pacjenta, nie wyłączając go z życia codziennego lub skracając to wyłączenie.

Peelingi można wykonywać na skórze twarzy i ciała.

Peeling jest bardzo często mylony z dokładniejszym oczyszczeniem i odtłuszczeniem skóry. Wiele działań podejmowanych przez pacjenta np. w domu oraz wiele preparatów powszechnie dostępnych, niesłusznie nazywane jest peelingiem czy złuszczaniem skóry.

Peeling chemiczny (inaczej chemoeksfoliacja, dermopeeling) jest kontrolowanym uszkodzeniem, na różnych głębokościach naskórka i/lub skóry właściwej w celu usunięcia zmian spowodowanych procesem starzenia oraz zmian powstałych w wyniku urazu, chorób, działania słońca.

W wyniku uszkodzenia skóry czynnikami wywołującymi złuszczanie, powstaje regeneracja tkanek.

Im głębsze uszkodzenie skóry tym bardziej spektakularne efekty ale też bardziej zaznaczone efekty uboczne zabiegu i dłuższy czas gojenia.

O wyborze substancji i głębokości zabiegu zawsze powinien decydować lekarz na podstawie wywiadu,  badania pacjenta, po uwzględnieniu rodzaju skóry i problemu.

W zależności od głębokości działania peelingi dzielimy na:

  • bardzo powierzchowne i powierzchowne

W peelingach bardzo powierzchownych uszkodzenie obejmuje jedynie warstwę rogową, maksymalnie sięga do warstwy kolczystej naskórka, a w powierzchownych obejmuje warstwę ziarnistą (powyżej warstwy podstawnej).

Zadaniem jego jest usunięcie martwych komórek. Poprawa koloru  i struktury skóry wzrost poziomu nawilżenia. Pobudzenie skóry do zwiększonej regeneracji.

Stosuje się je w uszkodzeniach posłonecznych, w łagodnie przebiegającym trądziku pospolitym, różowatym, przy obecności powierzchownych przebarwień w tym pozapalnych, zaburzeniach rogowacenia.

Peeling powierzchowny stosuje się również jako przygotowanie przed nałożeniem głębszego peelingu, masek okluzyjnych, mikronakłuwania.

Najczęściej w peelingach powierzchownych wykorzystywane są alfa i beta hydroksykwasy oraz retinoidy.

Maksymalny efekt widoczny jest po serii zabiegów, zwykle 4-6 zabiegów.

Pojedyncze zabiegi stosuje się jako odświeżenie skóry, jako przygotowanie przed innymi zabiegami lub mocniejszymi kwasami i podtrzymaniem innych zabiegów.

  • średniogłębokie

Substancje docierają do górnych stref warstwy brodawkowatej, na granicy naskórka i skóry właściwej. Powoduje to pobudzenie fibroblastów, wzrost produkcji kolagenu, elastyny i czynników zwiększających nawilżenie. Stosowane są więc w leczeniu drobnych zmarszczek, w utracie napięcia i elastyczności, przebarwień, blizn, rozstępów, uszkodzeń posłonecznych skóry.

Umożliwiają przy jednorazowym zabiegu większy stopień korekcji skóry w procesie odmładzania, usuwania innych uszkodzeń niż peeling powierzchniowy.

Zabiegi można powtarzać po czasie od 1-6 miesięcy w zależności od rodzaju substancji złuszczającej i zastosowanej technologii.

Najczęściej wykorzystywany jest TCA (kwas trójchlorooctowy) oraz alfa i beta hydroksykwasy o wysokich stężeniach i odpowiednim pH.

  • głębokie

Uszkodzenie sięga głębokich warstw skóry właściwej powodując jej całkowitą przebudowę.

Wykorzystuje się je w leczeniu głębszych zmarszczek, przebarwień, blizn, utracie napięcia, elastyczności.

Do peelingów głębokich zaliczamy wysokie stężenia kwasu TCA oraz fenol i jego pochodne.

Klasyczny fenol z uwagi na jego działania uboczne został zmodyfikowany lub zastąpiony jego pochodnymi.

Peeling wykonuje się nawet co kilka lat.

W produkcji peelingów wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia techniki, chemii oraz wiedzy klinicznej i histologicznej. Zmieniło to nasze podejście do leczenia i wykorzystania substancji złuszczających.

Do leczenia przy użyciu peelingów coraz częściej używamy mieszaniny kwasów, a nie pojedynczego roztworu alfa lub hydroksykwasu. Łączymy je coraz częściej z innymi zabiegami takimi jak np. mikronakłuwanie, światło, w tym laserowego.

Jako nośnika w peelingach używamy coraz częściej żelu, a nie roztworu. Wykorzystanie żelu zmniejsza nadmierne podrażnienie pomimo wysokiego stężenia gdyż kwasy nie mają tak szybkiego i intensywnego kontaktu z naskórkiem oraz wnikają wolniej i stopniowo w głąb skóry.

Nowoczesne peelingi, w wyniku osiągnięć biotechnologii, zawierają substancje zamknięte w nanosomach. Uniezależnia to ich działanie od pH. Tym samym uzyskuje się lepsze efekty terapeutyczne przy jednoczesnym ograniczeniu działań ubocznych.

 Nowoczesne technologie wykorzystane do produkcji peelingów oraz dodatkowe substancje w nich zawarte pozwalają na kontrolę procesu zapalnego ( który jest nieodłącznym działaniem ubocznym po zastosowaniu substancji złuszczających), tym samym zwiększają komfort pacjenta przy coraz lepszym efekcie terapeutycznym i zapewniają coraz większe bezpieczeństwo.

Pod warunkiem, że roztwory do złuszczania są odpowiednio przebadane, zarejestrowane, pochodzą od dystrybutora produktu i są odpowiednio wykonane, przez osoby z odpowiednim wykształceniem, a nie tylko po krótkim kursie.

Prawie każdy może się nauczyć nakładać peeling (chociaż nie zawsze ma do tego uprawnienia), ale nie każdy potrafi odpowiednio zakwalifikować pacjenta oraz reagować na działania uboczne i je leczyć.

Zabiegi złuszczania skóry zawsze powinny iść w parze z pielęgnacją w warunkach domowych. Najpierw w celu poprawnego i szybkiego gojenia skóry po zabiegu oraz żeby zapobiec powikłaniom, a następnie w celu utrzymania i uwydatnienia rezultatu zabiegu.

Nigdy nie należy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, niezależnie od pory roku.

W naszym Gabinecie wykorzystujemy do leczenia jedynie zarejestrowane produkty, pochodzące od oficjalnego dystrybutora.

Cały czas uzupełniamy ofertę o nowe zdobycze technologii, ale też pomimo wieloletniego doświadczenia w stosowaniu peelingów uzupełniamy wiedzę i technikę ich stosowania.

Stosujemy pełną gamę substancji złuszczających. Stosujemy pojedyncze substancje złuszczające jak i  bardziej złożone mieszanki. Wykonujemy peelingi zarówno powierzchowne jak i głębokie z użyciem fenolu.

Stosujemy wiele autorskich procedur, dobierając je indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu wyeliminowania przeciwskazań do wykonania zabiegu, doboru odpowiedniego rodzaju peelingu, opracowania postępowania po zabiegowego w domu i ustalenia ewentualnych wizyt kontrolnych po zabiegu w celu oceny poprawności gojenia, zwłaszcza po peelingach głębiej działających.

Każdy zabieg jest wykonany przez lekarza.

Przy peelingach powierzchownych możliwe jest jednoczasowe przeprowadzenie konsultacji i zabiegu w czasie jednej wizyty. Przy peelingach głęboko działających konieczne są dwie wizyty w celu jak najlepszego przygotowania pacjenta i zapewnienia mu bezpieczeństwa. Jedna wizyta konsultacyjna, a druga na wykonanie zabiegu.

Zapewniamy naszym pacjentom kompleksową opiekę również poprzez dostarczenie odpowiednich produktów do prawidłowej pielęgnacji i gojenia po wykonanym zabiegu oraz produktów podtrzymujących efekty zabiegów do stosowania w domu.

ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

Przerwa świąteczna:
29.03.- 02.04.2024r.

REJESTRACJA CZYNNA:

poniedziałek 10:00 - 18:00
wtorek 10:00 -18:00
środa 10:00 - 18:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl