CO KIEDY MASZ 50 LAT I WIĘCEJ?

50 latPo 50 roku życia,  w okresie menopauzy, ulegają nasileniu procesy starzenia się skóry.  Zmiany, których zachodzenie  obserwowaliśmy w wieku 40 lat, zaczynają przybierać „rozmiary i tempo kuli śniegowej”. Są to procesy zanikowe związane zarówno ze zmianami hormonalnymi, jak i niezmiennie nam towarzyszącymi czynnikami zewnętrznymi. Spadek ilości estrogenu prowadzi  do zmniejszonej produkcji włókien kolagenowych, elastycznych,  kwasu hialuronowegoSkóra staje się cienka, zmniejsza się jej gęstość, jędrność, elastyczność. Nasilają się zmarszczki i bruzdy, a także dochodzi do zapadania się policzków oraz do zmiany owalu twarzy.  Zmniejszona aktywność gruczołów łojowych i potowych nasila suchość skóry.  Cienka, sucha i bardziej wrażliwa skóra jest bardziej podatna na zmarszczki i uszkodzenia zewnętrzne, np. posłoneczne. Dodatkowo, zmiany te nasila spadek produkcji melaniny,  stanowiącej naturalną ochronę przed słońcem. Nasilają się przebarwienia, rogowacenie posłoneczne, poszerzone naczynia, zmiany rozrostowe (zwyrodnieniowe) takie jak włókniaki, brodawki.  Spada wydolność układu krążenia. Funkcja transportowa  jest upośledzona, przez co skóra staje się słabiej odżywiona i nawilżona oraz niedostatecznie dotleniona.

Jak pomóc dojrzałej skórze?

Jeżeli  masz swoje ukochane kosmetyki i nie zmieniałaś ich od lat, to najwyższa pora się z nimi pożegnać.

W dbaniu o skórę dojrzałą sprawdzają się preparaty skoncentrowane (serum, ampułki), o wysokim stężeniu intensywnie działających składników, które dotlenią skórę, poprawią krążenie, odżywią, nawilżą, zadbają o płaszcz lipidowy skóry, poprawią gęstość i gładkość. W składzie preparatów powinny znajdować się olejki i fitoestrogeny, CA, retinol.

Stosuj kremy i maski liftingujące, modelujące owal oraz peelingujące.

Ważne jest stosowanie doustnie  preparatów dotleniających oraz preparatów witaminowych.

Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej,  masażu twarzy.

Zdrowo się odżywiaj, wysypiaj, ćwicz.

Co z zabiegami medycyny estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone są dla każdego niezależnie od tego, czy ma 20 czy 80 lat. Głównym kryterium do ich wykonywania jest bowiem kondycja skóry.

Skórze 50- ,60-, 70-latki trzeba poświęcić więcej czasu i dłużej czekać na efekty zabiegów, ale nadal można osiągnąć dobre rezultaty.

Jakie zabiegi po 50-tce?

W odmładzaniu po pięćdziesiątce ważny jest nie tylko problem, który chcemy  zmniejszyć czy opóźnić, ale i indywidualne preferencje pacjentki, jej przyzwyczajenia i ogólny stan zdrowia.

Zabiegi dla skóry 50+ mają na celu przede wszyskim: zredukowanie widocznych przebarwień, zmniejszenie zmarszczek i uwypuklonych bruzd, zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, rewitalizację komórek, zamknięcie widocznych naczynek, długotrwałe nawilżenie, poprawę gęstości skóry, elastyczności i ochronę tkanek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jeśli wcześniej  nie korzystałaś z zabiegów medycyny estetycznej, to na początek dobrym zabiegiem jest „wampirzy lifting”, czyli podanie osocza  bogatopłytkowego lub zabieg z  komórkami macierzystymi.

Obowiązkowy jest leczniczo-stymulujący peeling.

Zabiegi mezoterapii poprzez odpowiednio dobrany koktajl nawilżą, odżywią, dotlenią skórę, poprawią krążenie, pobudzą do odnowy.

Cosmelan i Dermamelan usuną przebarwienia.

Laser zamknie poszerzone  naczynia.

Poprzez stosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia poprawisz owal, zmniejszysz bruzdy i zmarszczki.

Mikrofrakcyjne nakłuwanie Dermapenem poprawi strukturę skóry.

Jeśli chodzi o wybór metody i rodzaju zabiegu medycyny estetycznej, to w tym wieku każdy zabieg będzie miał pozytywny wpływ na skórę.

Więcej informacji na temat starzenia skóry oraz o zabiegach na naszej stronie www.medicest.pl oraz numerami telefonów 61 639 50 75 oraz 784 674 835.

ZAPRASZAMY!


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl