CIESZ SIĘ WIOSNĄ – WIOSNA TO TY!

wiosna

 

Wiosna to czas kiedy budzimy się do życia, czujemy, że warto coś zmienić.
Wykorzystaj czas odradzającego się życia do poprawy zdrowia i wyglądu.

        • CIESZMY SIĘ DŁUŻSZYM DNIEM I BĄDŹMY AKTYWNI.
         Łatwiej zmobilizować się do ćwiczeń na zewnątrz, gdy jest ciepło i jasno. Ruch na świeżym powietrzu daje energetycznego „kopa”, poprawia nastrój, odporność i wydolność organizmu, sprzyja redukcji masy ciała, dotlenia i odżywia wszystkie tkanki organizmu, umożliwiając im optymalną pracę.

 

 • NIE UCIEKAJMY OD WIOSENNEGO SŁOŃCA.
  Umiarkowany kontakt ze słonecznymi promieniami jest nam potrzebny dla utrzymania optymalnego zdrowia. Słońce jest naturalnym antydepresantem. Reguluje nasz rytm dobowy, wspomaga produkcję endorfin- hormonów szczęścia.
  Słońce inicjuje produkcję witaminy D. Nasz organizm potrzebuje witaminy D. Witamina D nie tylko wzmacnia kości, ale też przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, chroni przed depresją, sprzyja zdrowiu serca oraz zwiększa produkcję substancji o działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym.
  Oczywiście korzystając ze słońca nie zapominamy o stosowaniu filtrów chroniących przed UV i zasadach przebywania na słońcu.
 • ZMIEŃMY NASZ JADŁOSPIS.
  Nasz organizm domaga się nie tylko promieni słonecznych, zwiększonej aktywności fizycznej, ale i bogatej w minerały i witaminy diety.
  O tej porze roku nie wskazane są potrawy słone, ciężkostrawne, obfitujące w duże ilości mięsa i tłustych potraw (łącznie z orzechami).
  Wiosna to pora lekkostrawnej i dużo lżejszej diety, opartej na warzywach z dodatkiem owoców, ale diety zbilansowanej.
  To dobra pora na oczyszczanie organizmu, ale pod opieką specjalistów.
  Nie powinno w niej zabraknąć również pełnoziarnistych produktów zbożowych, mleka i produktów mlecznych, nasion roślin strączkowych, ryb, jaj, chudego mięsa, zdrowych tłuszczów, wody, ziół.
 • WYDOBĄDŹMY BLASK SKÓRY.
  Teraz nie powinnaś pozwalać sobie na jakiekolwiek zaniedbania pielęgnacji skóry. Dlaczego? Bo masz do nadrobienia sporo zaległości z zimy. To po pierwsze. Po drugie – powoli zacznij myśleć i przygotowywać się do lata.
  Skóra po zimie u większości z nas jest przesuszona i poszarzała.
  To czas peelingów chemicznych i pielęgnacji witaminą C.
  Złuszczając martwe komórki naskórka, przywrócimy skórze blask i zdrowy koloryt. Wspomożemy syntezę kolagenu i regenerację, poprawiając elastyczność skóry.
  Witamina C poprawia mikrokrążenie krwi, wzmacnia odżywienie i dotlenienie komórek skóry, rozjaśnia i rozświetla ją, zmniejsza skłonność do przebarwień. Pomaga nawilżyć skórę. Zmniejsza produkcję łoju cery tłustej.
 • ZADBAJMY O NASZE ZDROWIE PSYCHICZNE.
  Żeby cieszyć się dobrą formą wiosenną porą, trzeba koniecznie zadbać również i o zdrowie psychiczne. Unikanie stresu, pośpiechu czy znalezienie każdego dnia chociaż chwili dla siebie, poświęconej na relaks, mogą sprawić, że zaczniemy się czuć znacznie zdrowiej, ale i po prostu lepiej.
  A może wykorzystajmy wiosenny przypływ energii i podejmijmy jakieś nowe intelektualne wyzwanie.

Wiosna to czas, w którym warto się zmobilizować i zadbać o siebie i pięknieć i rozkwitać z dnia na dzień, jak świat wokół.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:

- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl