AUTOLOGICZNA FIBRYNA (AF)

osocze-fibryna

Oddzielnym zabiegiem  z użyciem własnej krwi pacjenta jest podanie autologicznej fibryny (AF).

Celem  podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek i bruzd na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną przez lekarza miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych.

Dlaczego możliwe jest wypełnianie ubytków z użyciem AF?

Fibryna jest autogenną matrycą, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich. Zawiera szereg czynników przyśpieszających angiogenezę, tworzenie się fibroblastów i osteoblastów, przyśpiesza proces gojenia. Dzieje się tak dlatego, że w odpowiednim czasie uwalnia zawarte w sobie czynniki wzrostu, cytokiny oraz komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste.

Jak wygląda zabieg z podaniem AF ?

Po pobraniu krwi od pacjenta pobranej, zostaje ona umieszczona w wirówce laboratoryjnej i odwirowana, z odpowiednią prędkością i czasie. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny,

AF  podajemy za pomocą strzykawki i igły (tak jak wypełniacz) bezpośrednio do skóry w miejsca gdzie widoczne są ubytki tkanek i które wymagają leczenia.

Po zabiegu w skórze, wokół podanej autologicznej fibryny tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania .

Efekty wypełnienia i unoszenia  zmarszczek utrzymują się od 1,5 roku do około 2 lat.

Czym się różni zabieg podania autologicznej fibryny od  zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?

W tradycyjnej metodzie  z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku AF płytki krwi osiadają na włóknach fibrynowych i czynniki wzrostu uwalniają powoli. Dzięki temu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu sa takie same jak w przypadku podania osocza bogatopłytkowego tak jak PRP.

Podanie autologicznej fibryny (AF) jest samodzielnym zabiegiem lub uzupełnieniem zabiegu podania osocza bogatopłytkowego (PRP).

 


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl