PEELINGI FENOLOWE

Jak działa fenol i peeling fenolowe?

Fenol ma właściwości wytrącania białek powierzchniowych. Późniejsze działanie fenolu jest zatrzymywane w momencie, gdy ten wiąże się z białkami skóry, tworząc duże cząsteczki, które nie mają możliwości dalszej penetracji.

Obecnie stosowany peeling fenolowy  to modyfikowany, buforowy roztwór zawierający fenol, który dzięki odpowiedniemu składowi chemicznemu powoduje szybką kontrolowaną denaturację i koagulację keratynocytów i powoduje regenerację skóry bez ogólnych skutków metabolicznych

Peelingi fenolowe powodują głębokie złuszczenie, a następnie odtworzenie warstw skóry, znacznie odmładzają twarz.

Jest to niechirurgiczne odmładzanie i w pewnym sensie remodelowanie twarzy lub jej okolicy.

Dlaczego stosujemy fenol w medycynie estetycznej?

Peeling fenolowy jest skuteczną metodą walki ze starzeniem się i  bliznami.  Data jego powstania wyprzedza co najmniej o półwiecze moment przeprowadzenia pierwszych operacji faceliftingu i o wiek datę powstania dermabrazji laserowej.

Peeling fenolowy gwarantuje doskonałe, długotrwałe efekty utrzymujące się kilka lat po zabiegu, spektakularne odmłodzenie, usunięcie głębokich zmarszczek i powstanie „trójwymiarowego efektu podciągania skóry”, przez co zapewnia wysoki stopień zadowolenia  pacjenta.

Efekty są lepsze niż w przypadku innych zabiegów estetycznych (peelingami, dermabrazją, laserem) przy najsilniejszym stężeniu fenolu porównywalne do  chirurgicznego odmłodzenia skóry i liftingu twarzy.

Wymagany tylko jeden zabieg.

 Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu peelingu fenolowego?

Po zabiegu  uzyskujemy „efekt trójwymiarowego podciągnięcia skóry twarzy”, a co za tym idzie, skóra odzyskuje swoją elastyczność, poprawia się jej grubość i faktura, jest bardziej napięta, uzyskujemy efekt liftingu, podnoszą się lekko usta i nos, napina się skóra pod oczami. Znikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają znacznemu spłyceniu. Przebarwienia są zniwelowane, przez co wyrównuje się koloryt skóry.

Peeling fenolowy jest uważany za jedną z alternatywnych metod dla chirurgicznego liftingu skóry twarzy. Jednakże, nawet przy najbardziej sprzyjających warunkach, nie zlikwiduje w 100% obwisłych policzków, czy drugiego podbródka, zwłaszcza przy bardzo zaawansowanych zmianach Nadmiar skóry wciąż może wymagać usunięcia chirurgicznego. Z drugiej strony, lifting chirurgiczny nie poprawi tak efektownie struktury skóry i nie zrewitalizuje jej tak, jak to zrobi fenol.

Wskazania do zabiegu:

Peelingi chemiczne fenolowe są najbardziej agresywnym i najbardziej głębokim  rodzajem peelingów skórnych,  ale są niezwykle skutecznym zabiegiem na poważnie uszkodzoną przez słońce skórę, głębokie  zmarszczki, blizny, a nawet zmiany przednowotworowe.

Wskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem fenolu są:

  • idealnym wskazaniem jest skóra pokryta siatką zmarszczek
  • drobne i głębsze zmarszczki, bruzdy, załamania skóry
  • posłoneczne uszkodzenia skóry
  • fotostarzenie skóry oraz defekty z nim związane
  • rogowacenie słoneczne
  • zespół nabłoniaków znamionowych
  • znamiona naskórkowe
  • zaburzenie pigmentacji skóry: plamy soczewicowate, melazma, piegi, przebarwienia poinfekcyjne, bielactwo
  • skóra pergaminowa
  • skóra cienka, która utraciła swoją elastyczność i sprężystość (rewitalizacja skóry)
  • blepharoplastyka powiek dolnych i górnych
  • cheiloplastyka (korekcja górnej wargi)

Wszystkie rodzaje skóry rasy kaukaskiej, najczęstszej w naszej strefie klimatycznej wg klasyfikacji  Fitzpatricka fototypy od I do IV, idealnie kwalifikują się do zabiegu. Nieco gorzej na zabieg peelingiem fenolowym reagują osoby o ciemnej karnacji, ze względu ma możliwość przedłużonej fazy przebarwienia skóry podczas gojenia.

Czy peeling fenolowy jest bezpieczny?

Jak przy każdym zabiegu medycznym, istnieją potencjalne powikłania. Odpowiedni dobór pacjentów, konsultacja przed zabiegiem, profesjonalnie wykonany peeling tylko przez lekarza, wizyty kontrolne u lekarza w trakcie gojenia skóry oraz bezwzględne, sumienne przestrzeganie przez pacjenta zaleceń pozabiegowych  minimalizuje to ryzyko. A rezultaty są spektakularne.

Ważne

Należy pamiętać, iż nawet tak głębokie peelingi mają swoje ograniczenia, jeśli chodzi o uzyskane efekty. Pacjent musi stosować się do zasad procedury, która obejmuje etap przed, w trakcie oraz pielęgnację po zabiegu. Pacjenci, którzy maja  obawy i wątpliwości, lub nie mieli wykonywanych profesjonalnych zabiegów peelingujących powinni rozpocząć leczenie mało inwazyjnymi i bezbolesnymi peelingami, poprzez peelingi o średniej głębokości i dopiero wówczas rozważyć możliwość wykonania tak głębokiego peelingu, jakim jest fenol. Do tego czasu, pacjent ma szansę dowiedzieć się czegoś więcej na temat peelingów chemicznych, ich mocy, swojej tolerancji oraz tego, jaki ostatecznie mają wpływ na ich skórę.

10 dni przed zabiegiem wskazane jest zastosowanie toksyny botulinowej zwłaszcza gdy występują utrwalone zmarszczki mimiczne.

Okres rekonwalescencji trwa 7 do 14 dni – przez ten czas pacjenci powinni zrezygnować ze swoich codziennych zajęć i wziąć wolne, w trakcie którego naskórek będzie mocno się złuszczać, a skóra regenerować.


REJESTRACJA

REJESTRACJA CZYNNA:
- poniedziałek 10:00 - 16:00
- wtorek 12:00 -18:00
- środa 12:00 - 18:00
- czwartek 12:00 - 18:00
- piątek 10:00 - 16:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl