Kwas TCA – kwas trójchlorooctowy
Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Przebudowuje strukturę skóry, zmniejsza widoczność porów skóry oraz jej gęstość i elastyczność. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu, choć z reguły zaleca się cykl zabiegów.
Dzięki nowym, ulepszonym formułom TCA stosowanym w medycynie estetycznej, uzyskujemy jeszcze lepsze efekt terapeutyczny przy zminimalizowaniu odczuć bólowych (pieczenie) i innych objawów ubocznych, towarzyszących terapii kwasem trójchlorooctowym. Skrócił się również czas rekonwalescencji.
Złuszczanie nie zawsze jest potrzebne i można stosować takie formuły TCA, aby złuszczanie było minimalne, prawie niezauważalne.
Nie bez znaczenia, oprócz ulepszenia formuł peelingu TCA jest stosowanie zaraz po zabiegu przez lekarza oraz w domu przez pacjenta, specjalnych kosmetyków i masek pozabiegowych. Redukują one objawy uboczne, przyspieszają gojenie skóry, wzmacniają i przedłużają efekt zabiegu.
Peeling TCA można łączyć z innymi procedurami medycznymi takimi jak osocze bogatopłytkowe czy frakcyjne mikronakłuwanie skóry.
Wskazania do zabiegu peelingiem TCA:
- blizny w tym potrądzikowe
- przebarwienia posłoneczne i pozapalne
- fotostarzenie
- skóra palacza
- zmarszczki
- poszerzone pory
- regeneracja skóry
- rozstępy
Efekty zabiegu:
- rozjaśnienie przebarwień
- poprawa napięcia skóry
- spłycenie zmarszczek
- spłycenie blizn potrądzikowych
- poprawa wyglądu rozstępów
- zmniejszenie widoczności poszerzonych porów
- przebudowa struktury skóry
- zmniejszenie ogólnych efektów fotostarzenia