PRAWDY I MITY- PEELINGI POWIERZCHOWNE

liście jesienneDzisiaj o peelingu powierzchownym.

Czy wiesz, że peelingi powierzchowne są od lat na pierwszym miejscu, co do ilości wykonanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej i w gabinetach dermatologicznych?

Dzieje się to z powodu łatwości stosowania, krótkiemu czasowi gojenia, małej liczbie powikłań, dużemu profilowi bezpieczeństwa niezależnie od fototypu skóry, dobrymi efektami przy relatywnie niskim koszcie zabiegu.

Większość pacjentów, niestety, błędnie interpretuje możliwości i szybkość działania peelingów powierzchownych nazywanych często „lekkimi peelingami” lub „lunchowymi”.

Przyczyniły się do tego publikacje w mediach, dostępność do internetu oraz osoby nieuprawnione czy niewykwalifikowane do wykonywania peelingów chemicznych.

Pacjenci decydując się na peeling powierzchowny zazwyczaj spodziewają się rewelacyjnych efektów, zlikwidowania wszystkich problemów po jednym zabiegu, bez widocznego złuszczania, bez podrażnień , bez konieczności specjalnej pielęgnacji w domu po zabiegu i nie przyjmują do wiadomości albo nie są w ogóle informowani o możliwości wystąpienia powikłań.

Bardzo często zdziwienie wśród pacjentów budzi fakt, gdy lekarz poprosi o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu, „no bo ja przecież chcę tylko wykonać lekki peeling”.

Wizyta konsultacyjna pozwala nie tylko na zakwalifikowanie pacjenta do przeprowadzenia peelingu, dobrania odpowiedniego preparatu ale również pozwala urealnić oczekiwania pacjenta.

Głównym wskazaniem do wykonania peelingów powierzchownych są objawy fotostarzenia skóry, uszkodzenia posłoneczne, trądzik młodzieńczy i różowaty o łagodnym nasileniu, piegi, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne, melasma, blizny, zaburzenia barwnikowe oraz zaburzenia rogowacenia.

Musisz jednak wiedzieć iż peelingi powierzchowne są skuteczne w leczeniu wymienianych zmian tylko w początkowym okresie oraz tylko w powierzchownych i łagodnych zmianach.

Przy nasilonych problemach wskazane są peelingi średnie, głębokie, złożone z kilku substancji lub w połączeniu z innymi zabiegami.

Efekt będzie dobry, widoczny i trwały po serii zabiegów, zwykle 4-6, w połączniu z odpowiednią terapią prowadzona w domu wg zaleceń lekarza.

Pojedynczy zabieg powoduje złuszczenie powierzchni naskórka i uzyskanie spłycenia warstwy rogowej.

Powtarzane zabiegi pozwalają na uzyskanie poprawy w obrębie skóry właściwej polegające na stymulacji fibroblastów i tym samym wzrost produkcji kolagenu oraz glikozaminoglikanów.

Warto i powinno się poddać co najmniej 2 razy do roku serii zabiegów złuszczających, a następnie stosować zabiegi przypominające.

Peelingi stosowane były i doceniano ich działanie dermoplastyczne, już w starożytności.

Peelingi powierzchowne to skuteczne działanie profilaktyczne, opóźniające efekty starzenia skóry.

Pamiętaj, iż nie jest sztuką nauczyć się wykonynać peeling powierzchowny ale sztuką jest odpowiednia kwalifikacja pacjentów, dobór preparatu, łagodzenie objawów ubocznych, a przede wszystkim leczenie powikłań gdy wystąpią.

No i pamiętaj iż jesień to idealna pora na peeling.

Zapraszamy!


REJESTRACJA

GABINETY SĄ NIECZYNNE W DNIACH OD 10 DO 18 SIERPNIA W ZWIĄZKU Z PRZERWĄ URLOPOWĄ. ZAPRASZAMY W PONIEDZIAŁEK 19 SIERPNIA.

PONIEDZIAŁEK- 10:00-18:00
WTOREK- 10:00-18:00
ŚRODA- 10:00-18:00
CZWARTEK- 10:00-18:00
PIĄTEK- 10:00-18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl

OFERTY PROMOCYJNE

- PAKIETY ZABIEGOWE

- TWOJE URODZINY W MEDICEST - ODBIERZ ZNIŻKĘ NA ZABIEG!

- ZAPROŚ ZNAJOMEGO I ODBIERZ 100 ZŁ ZNIŻKI!

- 10 % RABATU NA ZABIEGI DLA FACEBOOKOWICZÓW!

SZCZEGÓŁY W AKTUALNOŚCIACH.
ZAPRASZAMY!

NOWE ZABIEGI i PREPARATY

- PROFHILO

- REVERSE PEEL

- V CARBON SYSTEM

- PROSTROLANE INNER-B

Szczegóły w zakładce ZABIEGI I AKTUALNOŚCI!

ZAPRASZAMY!

FACEBOOK