LASER FRAKCYJNY CO2

Urządzenie CO2 jest laserem medycznym, przeznaczonym do zabiegów na skórze.

Technologia urządzenia jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanym w medycynie estetycznej. Laser wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą, jak spray’em. Efektem działania jest odmładzanie skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, wygładzanie zmarszczek oraz blizn bez tworzenia widocznych ran z długim okresem bolesnego leczenia.

Inaczej niż stosowane do tej pory lasery, nie naświetla lub odparowuje jednorodnie powierzchni skóry, ale „dziurkuje” ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół „kolumny uszkodzenia” siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany.

Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją wykonaną laserem CO2 jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i znacznie krótszym czasie gojenia!

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGÓW LASEREM CO2?

 • atroficzne (zanikowe) blizny potrądzikowe, powypadkowe, pooperacyjne i oparzeniowe
 • zmiany wywołane fotostarzeniem skóry;
 • zmarszczki wokół oczu i ust;
 • przebarwienia wywołane lekami i działaniem słońca,  ostudy, plamy starcze
 • marszczki i zwiotczenie skóry
 • soft-lifting
 • wygładzenie i odmładzanie, poprawa elastyczności skóry
 • rozszerzone pory, zaskórniki
 • rozstępy
 • płytkie, rozległe zmiany naczyniowe
 • niejednolity odcień skóry
 • uszkodzenia słoneczne
 • szorstka skóra, wyrównanie nierówności skóry

JAKI JEST OBSZAR DZIAŁANIA LASERA CO2?

Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, dłoniach, dekolcie, brzuchu i na ramionach, zarówno u kobiet, mężczyzn (blizny potrądzikowe), jak i u dzieci (usuwanie blizn- blizny pooparzeniowe!).

JAKIE SĄ EFEKTY ZABIEGU?

Efektem zabiegu prowadzonego laserem CO2 jest pełna regeneracja skóry, usunięcie blizn, rozstępów, ujędrnienia i pogrubienia skóry. Spłycenie lub likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów i usuwanie efektów fotostarzenia skóry.

JAK BĘDĘ WYGLĄDAĆ PO ZABIEGU?

Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest pieczenie i ściągniecie skóry. Pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu.

Zaczerwienienie najczęściej mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-5 dobach znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po 7-10 dniach w zależności od intensywności zabiegu skóra wraca do normalnego wyglądu.

Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry może pojawić się sączenie,  pęcherze, które mogą się wygajać tworząc strupki.

KIEDY WIDOCZNE SĄ PIERWSZE EFEKTY ZABIEGU I JAK DŁUGO TRWA ZABIEG?

Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach od zabiegu. To nie jest ostateczny efekt zabiegu musimy na niego poczekać. Skórę uszkadza się szybko, ale na wytwarzanie i przebudowę kolagenu potrzeba czasu, od 2 do 4 tygodni. Wtedy widoczne już są trwale efekty odnowy. Odbudowa skóry będzie doskonale widoczna po 4-5 tygodniach od zakończeniu serii 3-5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i ujędrnianie skóry jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu.

Zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej, wywołane zabiegami, są trwałe. Obiektywne badania wykazały, że pozytywne zmiany, wywołane zabiegami, nie cofają się. Jednak słońce, siła ciążenia i czas robią swoje i żadne urządzenie nie może zatrzymać jego upływu, choć laser może go cofnąć, i to o wiele sezonów.

ILE ZABIEGÓW JEST POTRZEBNE?

W jednym zabiegu laser działa tylko na 10 -20 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 2 – 5 zabiegów. Uważa się, że jeden zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym daje rezultat porównywalny do 4-5 zabiegów nieablacyjnych.

JAKIE SĄ EWENTUALNE OBJAWY UBOCZNE ZABIEGU?

Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia do 7- 10 dni dni. Skutki uboczne są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzękniecie, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry

Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest pieczenie i ściągniecie skóry. Pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Czasem pojawia się również delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Przy najwyższych mocach lasera, na pewnych obszarach skóry mogą się pojawiać pęcherze, które przy gojeniu tworzą strupki.

Zaczerwienienie najczęściej mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-5 dobach znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Przez następne 4 – 5 dni skóra i strupki złuszczają się i odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębokich warstwach ulega regeneracji. Po 7-10 dniach w zależności od intensywności zabiegu skóra wraca do normalnego wyglądu.


REJESTRACJA

W DNIACH OD 19 DO 23 KWIETNIA GABINETY SĄ NIECZYNNE W ZWIĄZKU Z PRZERWĄ WIELKANOCNĄ

PONIEDZIAŁEK- 10:00-18:00
WTOREK- 10:00-18:00
ŚRODA- 10:00-18:00
CZWARTEK- 10:00-18:00
PIĄTEK- 10:00-18:00

telefon: 61 639 50 75 lub
+48 784 674 835
e-mail: medicest@wp.pl

OFERTY PROMOCYJNE

- PAKIETY ZABIEGOWE

- TWOJE URODZINY W MEDICEST - ODBIERZ ZNIŻKĘ NA ZABIEG!

- ZAPROŚ ZNAJOMEGO I ODBIERZ 100 ZŁ ZNIŻKI!

- 10 % RABATU NA ZABIEGI DLA FACEBOOKOWICZÓW!

SZCZEGÓŁY W AKTUALNOŚCIACH.
ZAPRASZAMY!

NOWE ZABIEGI i PREPARATY

- PROFHILO

- REVERSE PEEL

- V CARBON SYSTEM

- PROSTROLANE INNER-B

Szczegóły w zakładce ZABIEGI I AKTUALNOŚCI!

ZAPRASZAMY!

FACEBOOK